Všį Šilutės ligoninė

 
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Šilutės ligoninėje modernizuojamos ir patalpos, ir įranga

1303457320_ligonine_konsultacine_poliklinikaVisai nebetoli tas laikas, kai į Šilutės ligoninės Konsultacinę polikliniką ar į Reabilitacijos skyrių atvykstantys pacientai nebebadys pirštais aptrupėjusių sienų ir nebesakys čia dirbantiems gydytojams ir slaugytojoms, kad pageidautų atvykti į gražesnę įstaigą.
Jau šių metų pabaigoje turėtų būti baigtas Europos Sąjungos Sanglaudos skatinimo veiksmų programos finansuojamas projektas „VšĮ Šilutės ligoninės teikiamų paslaugų kokybės gerinimas, modernizuojant ambulatorinių, ambulatorinės reabilitacijos, Priėmimo - skubios pagalbos skyriaus, dienos chirurgijos, palaikomojo gydymo ir slaugos paslaugų infrastruktūrą“.
Bendra projekto vertė - 4 milijonai 431 tūkstantis litų, iš jų 3 milijonus 766 tūkstančius litų skirs 2007 - 2013 m. ES struktūriniai fondai. Nors projekto pabaiga numatyta tik kitų metų vasario 29 d., medikų vadovas Darius STEPONKUS sako turintis pagrindo tikėti, jog jis bus baigtas dar šiemet.
Projektą baigus ne tik sienos bus atnaujintos, bet ligoninę pasieks ir daug moderniausios įrangos, kuri pravers kiekvieno mūsų rajono gyventojo sveikatai.

Dirbo mūsų miesto projektuotojai
Ligoninės vyriausiasis gydytojas Darius Steponkus vedžiodamas po ligoninę pasakoja, jog šiuo metu vyksta paruošiamieji darbai medicininės įrangos ir remonto darbų pirkimui. Pagal projektą, statybos ir rekonstrukcijos darbams bus skirta milijonas 387 856 litai, o medicinos įrangai - 2 milijonai 805 626 litai. Likusi suma numatyta projektui parengti, jo administravimui ir valdymui. Trišalė sutartis tarp LR Sveikatos apsaugos ministerijos, VšĮ Centrinės projektų valdymo agentūros ir VšĮ Šilutės ligoninės projekto vykdymui pasirašyta pernai balandžio 9 d.
Šilutiškiams medikams įstaigos modernizavimo projektą rengė Šilutės UAB „Nemuno deltos projektai“. D.Steponkus sako, jog kitaip ir būti negalėjo. „Esame savo miesto patriotai, siekiame, kad čia dirbtų mūsų žmonės ir kad uždirbti pinigai liktų mūsų rajono biudžete. Todėl nuolat raginame pacientus naudotis mūsų ligoninės paslaugomis, o patys savo ruožtu taip pat ieškome tik mūsiškių paslaugų teikėjų“, - kalba vyr. gydytojas.Dar vienas pliusas, kad dirbant saviškiams ir kilus kokiems nors neaiškumams, anot D.Steponkaus, gali bet kada juos išsikviesti ir pasitarti. Projektuotojų darbu jis patenkintas, o pirmieji statybininkai į Konsultacinę polikliniką ir Reabilitacijos skyrių turėtų įžengti jau po nepilno mėnesio.
Pagerės paslaugos ir patiems mažiausiems
Mūsų ligoninės Konsultacinė poliklinika, pasak vyr. gydytojo, remonto nematė jau kelis dešimtmečius. Todėl jam vis tenka išgirsti ligonių pasvarstymus, kad čia dirbantys gydytojai sėdi aptriušusiuose kabinetuose, kad pacientai laukia panašiuose koridoriuose ir norėtų ateiti gydytis į gražesnes patalpas. Ligoninės vadovai sutinka su tokia šilutiškių nuomone ir mano, kad šiandien tai yra viena didžiausių įstaigos problemų.Įgyvendinus minėtą projektą, bus išplėstas ir Reabilitacijos skyrius. Čia padaugės kabinetų, todėl medikai vienu metu galės priimti žymiai daugiau pacientų. Dabar patalpų trūksta, tad kartais susidaro eilutės.Pagražės ir tame pačiame aukšte esančios Vaikų raidos sutrikimų ankstyvosios reabilitacijos tarnybos patalpos. Šioje tarnyboje paslaugos teikiamos patiems mažiausiems mūsų gyventojams, dažnai net ką tik gimusiems kūdikiams.
Įsigis naujausios įrangos
Niekas nesiginčija, kad patalpos, kuriose priimami pacientai, labai svarbu, bet ne mažiau svarbu ir tai, kad tose patalpose būtų tinkama medicininė įranga - šiuolaikiška, saugi pacientui ir atitinkanti aukščiausius šiandienos reikalavimus.Todėl Konsultacinėje poliklinikoje atsiras naujas rentgeno aparatas, nes dabartinis yra vienas seniausių šalyje ir skaičiuoja jau kelių dešimtmečių amžių. Tai, anot D.Steponkaus, bene labiausiai laukiamas dalykas.Be to, ligoninė praturtės tokais aparatais, kokių iki šiol iš viso neturėjo. Tai vakuuminio masažo, kompresinės terapijos, įvairūs elektromagnetiniai, skausmo mažinimo aparatai, elektriniai masažo stalai, įranga stuburo tempimui ir kita įranga.
Atnaujins operacinės ir Slaugos skyriaus įrangą
Gavus Europos sąjungos paramą, bus iš esmės atnaujinta ir šiandien turima vadinamosios minimalios invazijos operacinių įranga - laparoskopinėms ir artroskopinėms operacijoms atlikti naudojami aparatai. Šios operacijos Šilutės ligoninėje atliekamos jau seniai, todėl, pasak vyr. gydytojo, jų metu naudojama įranga jau yra pasenusi.Operacinėje taip pat bus sumontuota įranga, kuri maksimaliai užtikrina paciento saugumą operacijų metu. Tai defibriliatorius, elektrokardiografas, infuzuojamų tirpalų dozatoriai ir kita.
Numatyta nupirkti naujos įrangos Slaugos bei palaikomojo gydymo skyriui. Čia atsiras įvairūs dušo vežimėliai ir kėdės, įvairūs keltuvai, perkėlimo lentos, naujos mobilios lovos. Pastarųjų bus nupirkta 30 vienetų, tad bus galima pakeisti pusę skyriaus lovų. Visa ta įranga būtina, kad bent kiek palengvėtų darbo sąlygos čia dirbantiems medikams. „Šiame skyriuje slaugomi žmonės dažniausiai yra labai sunkūs ligoniai, patys negali vaikščioti, tad juos turi kilnoti slaugytojos. Smulkioms moterims toks darbas neretai yra ne pagal jėgas, todėl sieksime jį palengvinti“, - sako D.Steponkus. Anot vyr. gydytojo, tai didžiulė parama įstaigai, nes vien tik savo lėšomis tokių įrengimų jos vadovai tikrai negalėtų įsigyti.
Dalyvauja dar dviejuose projektuose
Bet įstaiga neapsiriboja tik šiuo projektu. Šilutės ligoninės medikai stengiasi naudotis visomis įmanomomis galimybėmis gauti lėšų iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų.Todėl Šilutės ligoninė yra Kauno medicinos universiteto klinikų partnerė širdies ir kraujagyslių ligų prevencijos ir gydymo programoje. Įgyvendinus šią programą, mūsų ligoninę pasieks kelis šimtus tūkstančių litų kainuojantis širdies echoskopas ir kardiologinės reanimacijos įranga: lova, defibriliatorius, monitoriai ligonių būklei stebėti ir kita įranga, kuri padės suteikti skubią pagalbą ūmius širdies veiklos sutrikimus patyrusiems pacientams.
Dar vienoje programoje Šilutės ligoninės medikai dalyvauja kartu su Klaipėdos universitetine ligonine. Tai programa dėl pacientų tyrimų perdavimo ir konsultacijos dėl jų sveikatos būklės ir gydymo elektroniniu būdu.
Abu pastarieji projektai apima moderniausius gydymo metodus, o „Šilutės naujienų“ skaitytojus apie juos informuosime ateityje.

Šaltinis: „Šilutės naujienos“, Mėta Mirbakaitė. 
 

savivaldybee-valdzios-vartai

VPC-baneris-197x87

Nuorodos

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija - http://www.sam.lt

Valstybinė ligonių kasa - http://www.vlk.lt

Klaipėdos teritorinė ligonių kasa - http://www.klaipedostlk.lt

Klaipėdos universitetinė ligoninė - http://www.kul.lt

Klaipėdos jūrininkų ligoninė - http://www.jurlig.lt

Respublikinė Klaipėdos ligoninė - http://www.rkligonine.lt

TLK-10-AM/ACHI/ACS - http://ebook.vlk.lt/e.vadovas/index.jsp

Šilutės rajono savivaldybė - http://www.silute.lt

Sekite mus

facebook logos PNG19751


.2


Informuojame,

kad dėl išankstinės registracijos palaikomojo gydymo ir slaugos paslaugoms gauti galima kreiptis
tel. 8 441 62 060 


Registratūra 
(8 441) 61 040


Priėmimo - skubios pagalbos skyrius 
(8 441) 61 041

 

į svetaine plakatas korupcija thumb medium400 0