Všį Šilutės ligoninė

 
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Slaugytoja - tai ne tik baltas chalatas, švirkštas ir šypsena...

slaugytojos-gyd-cepulieneVisame pasaulyje minimos Tarptautinės slaugytojų dienos nepamiršta ir Šilutės ligoninės medikai. Praėjusį ketvirtadienį po pietų visos šios įstaigos slaugytojos sukviestos į profesinės šventės minėjimą, kurio metu išklausė sveikinimus, priėmė visų skyrių slaugytojoms įstaigos administracijos paruoštas kuklias dovanėles.
Tądien su malonumu sėkmingai suderinta ir nauda - viduriniojo personalo medikės išklausė ir paskaitą apie pirmosios pagalbos teikimo naujoves, kurią joms paruošė Priėmimo skyriaus gydytoja Rasa Čepulienė.


Šilutės ligoninėje dirba beveik 200 slaugytojų. Įstaigos vadovas Darius Steponkus sako, kad toks skaičius nusistovėjo jau 5-metį ir jis yra optimalus. Būtent tiek slaugytojų reikia prižiūrėti tokiam pacientų srautui, kuris irgi beveik nekinta jau 5 metus, tiek šio personalo reikia, kad ir pacientai, ir pačios slaugytojos būtų saugūs, kad slaugytojų darbo krūviai būtų normalūs.


Šiandieninė slaugytoja, anot D.Steponkaus, jau nebe ta moteris, kurios išskirtiniai bruožai yra tik baltas chalatas, švirkštas rankose ir šypsena veide, kokią ją daugelis mūsų dar prisimename iš vaikystės. Reikalavimai šios profesijos atstovėms pastaruoju metu tokie, kad jas neperdedant reikėtų vadinti ne mažiau svarbiomis ligoninei, nei svarbūs yra gydytojai.


Slaugytojos, kaip ir gydytojai, privalo kasmet kelti kvalifikaciją - dalyvauti seminaruose, mokymuose, nes tik taip išsaugo darbo licenciją. Jos turi gerai išmanyti naujausias technologijas, sugebėti naudotis naujausia medicinos įranga, kompiuteriu, nes pacientų stebėjimas kai kai kuriuose skyriuose yra kompiuterizuotas. Privalo išmanyti ir apie naujausius medikamentus, gerai žinoti jų pašalinį poveikį.
"Džiaugiuosi, kad mūsų slaugytojos yra išsilavinusios, smalsios, kad visos turi šiai profesijai būtinas savybes. Nes šį darbą gali dirbti tikrai ne kiekvienas žmogus", - sako D.Steponkus. Jis pasakoja, jog slaugytojoms tenka nebijoti ir tokio žmogaus, kurio kartais atsisako net jo artimieji, atlikti tokias higienos procedūras, kurias atlikti atsisako net vaikai. Be to, slaugytojoms kasdien tenka susidurti su infekcijų pavojumi, reikia slaugyti sunkiomis užkrečiamosiomis ligomis sergančius žmones.

Į profesinės šventės minėjimą susirinko didžioji dauguma Šilutės ligoninės slaugytojų.Į minėjimą susirinkusias medikes sveikinęs rajono meras Virgilijus Pozingis neslėpė, kad ir jam yra tekę pajusti slaugytojų rūpestį. "Jūsų profesija - svarbi, tauri ir garbinga", - sakė rajono vadovas. Pastebėjęs, kad tarp slaugytojų nėra nė vieno vyro, jis pažadėjo, jog bus ruošiamas rajono Tarybos sprendimas, kad čia vyrų atsirastų.
Ligoninės vadovas D.Steponkus prisipažino ir pats turįs slaugytojo darbo patirties, tad šį darbą dirbančias moteris gerai suprantantis. Jis taip pat žino, kad laurai, kurie dėl pasveikusių ligonių dažnai atitenka tik gydytojams, turėtų ne mažiau priklausyti ir slaugytojoms. Savo ruožtu ligoninės vadovas padėkojo šios grandies medikėms už ligoninės puoselėjimą ir linkėjo gražios šventės bei asmeninės laimės.

Šaltinis: "Šilutės naujienos", Vilija Budrikienė

 

savivaldybee-valdzios-vartai

VPC-baneris-197x87

Nuorodos

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija - http://www.sam.lt

Valstybinė ligonių kasa - http://www.vlk.lt

Klaipėdos teritorinė ligonių kasa - http://www.klaipedostlk.lt

Klaipėdos universitetinė ligoninė - http://www.kul.lt

Klaipėdos jūrininkų ligoninė - http://www.jurlig.lt

Respublikinė Klaipėdos ligoninė - http://www.rkligonine.lt

TLK-10-AM/ACHI/ACS - http://ebook.vlk.lt/e.vadovas/index.jsp

Šilutės rajono savivaldybė - http://www.silute.lt

Sekite mus

facebook logos PNG19751


.2


Informuojame,

kad dėl išankstinės registracijos palaikomojo gydymo ir slaugos paslaugoms gauti galima kreiptis
tel. 8 441 62 060 


Registratūra 
(8 441) 61 040


Priėmimo - skubios pagalbos skyrius 
(8 441) 61 041

 

į svetaine plakatas korupcija thumb medium400 0