Všį Šilutės ligoninė

 
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Hemodializėms amžiaus ribos nėra

HEMIODIALIZEHemodializes medikai vadina pakaitine inkstų terapija, Ji - neabejotina išeitis tiems, kam nebedirba vienas ar net abu inkstai.
Šilutės ligoninėje Hemodializių skyrius atsirado 1993-aisiais, nors tuomet tai buvo tik vienas kambarėlis. Skyriaus pradininku buvo chirurgas Algis Starkus, jam talkino ir šiandien čia tebedirbanti bendrosios praktikos slaugytoja Jolanta Venckienė. Per pirmuosius metus čia atliktos 73 dializės - maždaug po 10 kas mėnesį.


Per tuos beveik du dešimtečius dializuojamų pacientų padvigubėjo ir pastaruoju metu čia nuolat kraujas valomas 17-19 žmonių. Be šios procedūros daugumos jų gyvenimas būtų žymiai trumpesnis.

Inkstų ligos "jaunėja"
Hemodializių skyriaus įkūrėjas chirurgas Algis Starkus, daug metų čia dirbanti, o dabar skyriui vadovaujanti gydytoja Žydrė Dobilinskienė ir tik gegužės 7-ąją darbą pradėjusi gydytoja Rasa Čepulienė žino negailestingą statistiką: kasmet pacientų skaičius didėjo, o pernai skyriuje dializuota jau 2150 žmonių.
Šiems gydytojams, kaip ir kitiems medikams, tenka išgirsti visą pacientų skausmą dėl netikėtai užklupusios ligos. "Kodėl būtent man? Už ką likimas taip skaudžiai baudžia?" - klausia savęs ir gydytojų ne vienas, kuriam diagnozuojamas inkstų nepakankamumas. Bet vėliau ateina susitaikymas. Suvokęs, kad pats vienas jau nieko nebepakeis, žmogus pradeda dializes. 
Inkstų ligos, kaip ir bet kurios kitos, amžiaus neklausia, tad ir Hemodializės skyriuje prižiūrimi pacientai - kasmet jaunesni. Šiuo metu jauniausias žmogus, kuriam reikia kelis kartus per savaitę po 4 valandas dirbtiniu būdu išvalyti kraują, yra 23-ejų. Laimė, amžiaus ribos dializėms nėra, tad jas galima atlikti ir garbaus amžiaus žmonėms. Vyriausia skyriaus pacientė šiuo metu yra 84 metų.

Paskutinysis laimingasis - jaunas kintiškis
Kokia šių žmonių gyvenimo perspektyva? Žinia, visi laukia inkstų donorų, tik sulaukia ne visi. Vidutiniškai kas 2 metai persodinimo sulaukia ir kas nors iš šilutiškių.
Paskutinysis laimingasis, kuriam inkstas persodintas gegužės 6-ąją, buvo Kintuose gyvenantis 27-erių Vitalijus, iki tol dializuotas 2 metus. Vyrui operacija atlikta Lietuvos sveikatos mokslų universiteto klinikose Kaune (buvusiose Kauno universiteto klinikose). Šiuo metu jis gydomas toliau.
Iki tol 2 metus niekam iš Šilutėje dializuojamų žmonių donoro inkstas nebuvo persodintas.
Šiuo metu inksto persodinimo operacijos Šilutėje laukia 5 žmonės, atitinkantys visus reikalavimus. Svarbiausias reikalavimas - kiti žmogaus organai turi būti (sąlyginai, žinoma) gana sveiki, nes po operacijos tenka vartoti daug vaistų, kad organizmas priimtų svetimą organą.
"Kiekvienas žmogus pats turi rūpintis savo sveikata, negalima nekreipti dėmesio į pirmuosius ligos požymius, vos pajutus negalavimą reikia kreiptis į medikus", - sako gydytojai.
Kokie pirmieji požymiai, kuriuos pastebėję jau turėtume sunerimti? Gydytojai Ž.Dobilinskienė, A.Starkus ir R.Čepulienė sako, kad rizikos grupei priskiriami sergantieji cukriniu diabetu, turintieji įgimtas inkstų patologijas ir persirgę uždegiminėmis šio organo ligomis, ypač - jei jos ne iki galo išgydytos, taip pat turintieji didelį kraujospūdį.
Siuntimą pas nefrologus išrašo šeimos gydytojai.

 

Vilija Budrikienė, „Šilutės naujienos“

 

savivaldybee-valdzios-vartai

VPC-baneris-197x87

Nuorodos

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija - http://www.sam.lt

Valstybinė ligonių kasa - http://www.vlk.lt

Klaipėdos teritorinė ligonių kasa - http://www.klaipedostlk.lt

Klaipėdos universitetinė ligoninė - http://www.kul.lt

Klaipėdos jūrininkų ligoninė - http://www.jurlig.lt

Respublikinė Klaipėdos ligoninė - http://www.rkligonine.lt

TLK-10-AM/ACHI/ACS - http://ebook.vlk.lt/e.vadovas/index.jsp

Šilutės rajono savivaldybė - http://www.silute.lt

Sekite mus

facebook logos PNG19751


.2


Informuojame,

kad  Palaikomojo gydymo ir slaugos skyriuje laisvų lovų nėra.
Palaikomojo gydymo ir slaugos skyriaus tel. 8 441 62 060 


Registratūra 
(8 441) 61 040


Priėmimo - skubios pagalbos skyrius 
(8 441) 61 041

 

Uz-sazininga