Všį Šilutės ligoninė

 
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Atsinaujinanti Šilutės ligoninė patraukli medikams ir saugi pacientams

lietuvos_sveikataŠilutės ligoninėje prasidėjo antras renovacijos etapas. Dar šiemet bus atliktas Ambulatorinės-konsultacinės poliklinikos kapitalinis remontas ir šiuolaikiškai įrengtos patalpos, specialistų kabinetai. Ženkliai daugiau vietos numatyta skirti Reabilitacijos skyriui, išplėtojant vis labiau populiarėjančias ambulatorinės reabilitacijos paslaugas.Taip pat planuojama įsigyti reikalingos modernios medicinos įrangos. Iš pagrindų atsinaujinusi Šilutės ligoninė, ypatingą dėmesį skirianti tam, kad čia patekę pacientai jaustųsi saugūs dėl savo sveikatos, taps dar patrauklesnė Pamario krašto gyventojams.

Akcentas - konsultacinė poliklinika “
Tą dieną, kuomet Šilutės ligoninėje bus baigtas įgyvendinti iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų finansuojamas projektas “Šilutės ligoninės infrastruktūros gerinimas, Palaikomojo gydymo ir slaugos skyriaus, Konsultacinės poliklinikos, Reabilitacijos skyriaus ir Dienos chirurgijos paslaugų plėtra”, prasidės naujas mūsų gydymo įstaigos etapas. Ligoninės Ambulatorinėje-konsultacinėje poliklinikoje pacientams paslaugas teikiantiems įvairių medicinos sričių specialistams nebereikės dirbti dar sovietmečiu įrengtose patalpose, kuriose iki šiol buvo atliekamas tik kosmetinis remontas. Po renovacijos Ambulatorinė-konsultacinė poliklinika, kurioje lankosi pacientai iš viso Pamario krašto, taps ligoninės veidu. 
Pasistengėme, kad darbuotojai nepajustų persikraustymo nepatogumų į laikinas patalpas, jiems sukūrėme maksimaliai patogias darbo vietas. Padaryti ir patogūs laukiamieji pacientams. Nepaisant prasidėjusių didžiulių remonto darbų, specialistai dirba įprastu ritmu, pacientai gauna savalaikes ir kokybiškas paslaugas.  
Remontuojamose patalpose pagal europinius standartus bus įrengta oro kondicionavimo sistema, padarytas geras apšvietimas. Taip pat bus įrengti poilsio kambariai darbuotojams, kur jie atokvėpio minutę galės atsigerti puodelį kavos ar arbatos. Beje, medikų poilsiui skirtos patalpos yra numatytos visuose ligoninės skyriuose”, - teigė Šilutės ligoninės vyriausiasis gydytojas Darius Steponkus. 
Prieš šešerius metus ligoninei pradėjus vadovauti gydytojui D.Steponkui įstaiga ėmė radikaliai keistis ir gražėti. Jau po pusmečio buvo pradėtas ligoninės pastatų, statytų daugiau nei prieš šimtmetį, kapitalinis remontas. Mažiau nei per dvejus metus renovuoti du pagrindiniai ligoninės korpusai, pakeisti stogai, atnaujinta apšiltinimo sistema, įsigyta naujos medicinos įrangos. 
“Šį mėnesį prasidėjęs Šilutės ligoninės antras renovavimo etapas yra tarpsnis, tarp gydymo įstaigos praeities ir ateities. Labai svarbu ligoninės kolektyvui sukurti šiuolaikiškas darbo sąlygas. O ir šiandienos pacientai yra reiklūs. Tam, kad sergantieji greičiau pasveiktų, nepakanka vien kokybiškų paslaugų, reikia tiek ir pačioje ligoninėje sukurti jaukią aplinką, tiek jos išorė turi būti patraukli”, - sakė vyriausiasis gydytojas. 

Prioritetas - pacientai ir darbuotojai
Per ekonominio sunkmečio piką Šilutės ligoninėje nebuvo vykdomi renovavimo darbai. “Priežastis paprasta. Tikslas buvo, jog išliktume stabiliai dirbančia gydymo įstaiga. Todėl remonto darbus ir su jais susijusius rūpesčius atidėjome vėlesniam laikotarpiui.  
Kitaip nei dalis gydymo įstaigų, netaupėme pacientų sąskaita, tai yra neįvedėme priemokų už paslaugas. O ir darbuotojams nemažinome atlyginimų. Sparčiai plėtojome tas paslaugas, ypač dienos chirurgiją, kurios yra apmokamos iš ligonių kasų. Visa tai atsipirko su kaupu. Ir per sunkmetį kolektyve išliko sveika atmosfera. O svarbiausia, kad iš pacientų nesulaukėme priekaištų.
Tuo tarpu kai kurios sveikatos priežiūros įstaigos pirmiausia investavo į patalpų remontą, brangią įrangą, pamiršdami, kad prioritetas turi būti teikiamas pacientams ir darbuotojams. Teko matyti rajoninių ligoninių, kuriose palatos suremontuotos pagal europietiškus standartus, tačiau jose nėra pacientų. Taip pat įrengti puikūs kabinetai gydytojams, juose stovi brangi įranga, tačiau nėra ką gydyti. Tokios gydymo įstaigos neturi ateities. 
Mes sunkmečiu, kada reikėjo smarkiai taupyti, pasukome kitu keliu - daugiau investavome į darbuotojus, į pacientų saugumą, kad jie gautų visas reikiamas paslaugas ir už jas netektų primokėti.
Pasak D.Steponkaus, dabar yra tas metas, kai įstaiga gali tęsti būtinus remonto darbus, kad būtų patraukli ir šiuolaikiškai sutvarkyta ligoninė. 

Pacientų netrūksta
Šiandien, kai daugumai šalies rajoninių ligoninių trūksta specialistų, Šilutės ligoninės vyriausiasis gydytojas sako, kad jiems ši problema neaktuali. “Viskas iš esmės priklauso nuo pačios gydymo įstaigos, nuo vadybinių sugebėjimų pritraukti specialistus. Kasmet pas mus dirbti atvyksta po keletą gydytojų, kurie yra puikūs savo srities specialistai. Tarp naujų gydytojų yra nemažai kauniečių. Šiemet įdarbinome net tris gydytojus: ortopedą-traumatologą, pulmonologę ir ginekologę-akušerę. Nauji specialistai pakeičia pensinio amžiaus gydytojus, kurie savo noru palieka ligoninę, taip pat sumažina darbo krūvį pensinio amžiaus kolegoms, pageidaujantiems dirbti puse etato. Šilutės ligoninėje yra tradicija gerbti senbuvius darbuotojus, perimti iš jų žinias, patirtį.
 Į įrangą mes taip pat investavome nemažai lėšų. Turime viską, kas reikalinga įvairių sričių specialistams. Pas mus plėtojama mažai invazyvi chirurgija, atliekamos laparoskopinės operacijos. Tuo šiandien gali pasigirti reta rajoninė ligoninė. 
Jau esame pasirašę sutartis ir dėl naujos įrangos įsigijimo Reabilitacijos skyriui, kuriame šiuo metu intensyviai vyksta remontas.  
Renovavus patalpas sena rentgeno įranga bus pakeista nauja - pažangia skaitmenine rentgeno aparatūra. Tai radiologijos tarnybą pakels į aukštesnį lygmenį. 
Finansinė ligoninės padėtis stabili. Per metus stacionare gydomi apie 10 tūkst. pacientų, o Ambulatorinėje-konsultacinėje poliklinikoje pacientų apsilankymų skaičius penkiskart didesnis”, - pasakojo Šilutės ligoninės vadovas.

pozingis“Tariasi priimdami sprendimus”
Šilutės rajono meras Virgilijus Pozingis: 
- Regioninės gydymo įstaigos ritmu dirbanti Šilutės ligoninė glaudžiai bendradarbiauja su steigėja - Šilutės rajono savivaldybe. 
Su mumis yra tariamasi priimant sprendimus, esame informuoti apie ligoninės vykdomą veiklą, ateities planus. Kartu sprendžiame iškylančias problemas. Iš gyventojų medikų atžvilgiu skundų negauname.  Šiuo metu vyksta Šilutės ligoninės renovavimo darbai, sparčiai atliekamas ligoninės Konsultacinės poliklinikos kapitalinis remontas. Galime tik teigiamai vertinti mums pavaldžios gydymo įstaigos veiklą. 

Jūratė Mazajava
Šaltinis: „Lietuvos sveikata“ 

 

savivaldybee-valdzios-vartai

VPC-baneris-197x87

Nuorodos

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija - http://www.sam.lt

Valstybinė ligonių kasa - http://www.vlk.lt

Klaipėdos teritorinė ligonių kasa - http://www.klaipedostlk.lt

Klaipėdos universitetinė ligoninė - http://www.kul.lt

Klaipėdos jūrininkų ligoninė - http://www.jurlig.lt

Respublikinė Klaipėdos ligoninė - http://www.rkligonine.lt

TLK-10-AM/ACHI/ACS - http://ebook.vlk.lt/e.vadovas/index.jsp

Šilutės rajono savivaldybė - http://www.silute.lt

Sekite mus

facebook logos PNG19751


.2


Informuojame,

kad dėl išankstinės registracijos palaikomojo gydymo ir slaugos paslaugoms gauti galima kreiptis
tel. 8 441 62 060 


Registratūra 
(8 441) 61 040


Priėmimo - skubios pagalbos skyrius 
(8 441) 61 041

 

į svetaine plakatas korupcija thumb medium400 0