Všį Šilutės ligoninė

 
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Vidaus ligų skyriuje - beveik 1700 pacientų kasmet

TERAPIJOS_MEDIKAIVidaus ligų skyrius yra seniausias Šilutės ligoninėje - jis įkurtas 1952 m. 1998-ųjų rudenį šis didžiausias skyrius perkeltas į erdvias patalpas korpuse, pastatytame 1977 metais.
Kasmet šio skyriaus medikų pagalbos prireikia beveik 1700 ligonių, kas mėnesį jų išgydoma iki pusantro šimto.


Dirba įvairių sričių specialistai
Kol ligoninėje nebuvo atskiro Nervų ligų skyriaus, Vidaus ligų skyriuje buvo 50 lovų. Šiuo metu užtenka ir 30-ties lovų, bet skyrius visada būna pilnas. Visose palatose yra signalizacija, kad bet kuris ligonis bet kada galėtų išsikviesti personalą.
Syriaus vedėjas kardiologas Kastytis Giedrikas pristato savo kolegas. Čia dirba vidaus ligų gydytoja Daiva Bernotaitė, infektologė Irena Pranevičienė, pulmonologės Audronė Juočienė ir Birutė Gurauskienė bei nefrologė Žydrė Dobilinskienė. Funkcinės diagnostikos kabinete ligonius tiria vidaus ligų gydytojas Antanas Markauskas.
Pats K.Giedrikas yra baigęs Kauno medicinos institutą, stažavosi Vokietijoje, yra Lietuvos kardiologų draugijos ir Europos kardiologų asociacijos narys.
Skyriuje dirba ir 10-ties slaugytojų būrys, kurioms vadovauja Danutė Šimkienė. Medikams talkina 5 valytojos ir ūkio reikalų tvarkytojas.
Be to, čia gydomus ligonius, kada tik reikia, konsultuoja kituose ligoninės skyriuose dirbantys specialistai - chirurgai, traumatologai, neurologai, reanimatologai ir kiti. "Stengiamės, kad čia gydomi žmonės jaustųsi visapusiškai saugūs", - sako ligoninės vyr. gydytojas Darius Steponkus.

Kepenų ligos "jaunėja"
Mes gydome visą žmogų - nuo viršugalvio iki pėdų, visus organus, jų sistemas ir funkcijas", - toks skyriaus vedėjo apibūdinimas bene tiksliausiai pasako apie plačią čia dirbančių medikų specializaciją. Dažniausios šio skyriaus pacientų ligos - širdies, plaučių, virškinamojo trakto, inkstų ir kepenų veiklos sutrikimai. 
K.Giedrikas pastebi, kad kepenų ligomis pastaruoju metu serga vis jaunesni žmonės. Tai - netinkamo jų gyvenimo būdo pasekmė. Anksčiau 30-mečių - 40-mečių pažeistomis kepenimis gydytojai beveik nesulaukdavo, o šiandien jie vis dažniau guldomi į skyrių.
Netinkamas gyvenimo būdas bei stresai yra ir vis dažnėjančių širdies ligų priežastis.
Dauguma Vidaus ligų skyriaus pacientų čia patenka ekstra tvarka.
Skyriuje yra visa būtina aparatūra, atliekami laboratoriniai, echoskopiniai, invaziniai ir rentgenologiniai tyrimai. Širdies echoskopija atliekama moderniu trimačiu echoskopu, kuriuo galima įvertinti širdies ertmių dydį, vožuvų veiklą ir skilvelių būklę.
Šilutės ligoninės Vidaus ligų skyriaus personalas, anot vedėjo K.Giedriko, gydo visas žmogaus organizmo sistemas ir funkcijas.
 

savivaldybee-valdzios-vartai

VPC-baneris-197x87

Nuorodos

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija - http://www.sam.lt

Valstybinė ligonių kasa - http://www.vlk.lt

Klaipėdos teritorinė ligonių kasa - http://www.klaipedostlk.lt

Klaipėdos universitetinė ligoninė - http://www.kul.lt

Klaipėdos jūrininkų ligoninė - http://www.jurlig.lt

Respublikinė Klaipėdos ligoninė - http://www.rkligonine.lt

TLK-10-AM/ACHI/ACS - http://ebook.vlk.lt/e.vadovas/index.jsp

Šilutės rajono savivaldybė - http://www.silute.lt

Sekite mus

facebook logos PNG19751


.2


Informuojame,

kad dėl išankstinės registracijos palaikomojo gydymo ir slaugos paslaugoms gauti galima kreiptis
tel. 8 441 62 060 


Registratūra 
(8 441) 61 040


Priėmimo - skubios pagalbos skyrius 
(8 441) 61 041

 

į svetaine plakatas korupcija thumb medium400 0