Všį Šilutės ligoninė

 
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Reabilitologams ir kineziterapeutams - naujausia įranga

REABILITACIJOS_SK_1Ši informacija - tiems, kas dar neįvertina kineziterapijos, reabilitacijos, masažų ir panašių gydymo būdų teikiamos naudos, kas nežino, jog reabilitacija reikalinga maždaug kas antram - trečiam ligoninėje besigydančiam žmogui.
Reabilitacija - tai ne viena, ir ne grožio procedūra, kurią pasirenkame patys. Tai kompleksas priemonių, kurias, įvertinęs paciento sveikatos būklę, skiria gydytojas reabilitologas.
Būtent tokie gydymo būdai taikomi Šilutės ligoninės Fizinės medicinos ir reabilitacijos skyriuje. 

53 000 procedūrų per metus
Šilutės ligoninės Fizinės medicinos ir reabilitacijos skyrius - vienas naujausių įstaigoje. Šio skyriaus medikų paslaugų reikia pacientams, sergantiems daugybe ligų ir patyrusiems begalę skirtingų traumų. Apie tą reikalingumą iškalbingai byloja dar vienas skaičius - per metus Fizinės medicinos ir reabilitacijos skyriuje atliekama apie 53 tūkstančiai procedūrų.
Skyriui vadovauja gydytoja reabilitologė Dalia Murauskienė, kartu su ja dirba ir gydytoja reabilitologė Vida Giedrikienė. Reabilitacijos paslaugas teikia ir gausus būrys kitų specialistų: aukštąjį išsilavinimą turinti ergoterapeutė Jurgita Bastakienė, kuri yra ir skyriaus veiklos koordinatorė, kineziterapeutės Virginija Dirvonskienė bei Izolda Jurjonienė, turinčios magistro laipsnius, kineziterapeutai Osvaldas Baranauskas ir Liudas Daugėla, taip pat turintys aukštąjį išsilavinimą.
Pacientams kasdien reikia ir kineziterapeučių Simonos Žiogienės, Simonos Kaučikienės, masažuotojų Danutės Žvirblienės, Jolantos Gailienės, Lauros Gudienės, Jūratės Šadbarienės ir Aurelijos Milerienės rankų prisilietimo. 
Šiems specialistams talkina fizinės medicinos ir reabilitacijos slaugytojos Zita Kainovaitienė, Ilona Žadeikienė bei Violeta Jurkšienė. Nuolat skyriuje dirba ir socialinis darbuotojas bei psichologas.
Vedėja D.Murauskienė sako, jog, palyginti su kitais skyriais, šiame yra daugiausia aukštąjį išsilavinimą turinčių specialistų.

REABILITACIJOS_SK222
Bus ir povandeninis masažas
Skyriaus vedėją ir specialistus labiausiai džiugina jau pradėtas patalpų remontas ir gauta nauja aparatūra. Medikai sulaukė užsakytos šiuolaikiškos įrangos, kurios dalis jau sumontuota, kita dalis laukia patalpų remonto pabaigos. Tuomet naujais bus pakeisti visi fizioterapijos aparatai.
Neseniai ligoninę pasiekė nauji mikrobangų ir induktotermijos aparatai, abu mažinantys uždegimą ir reikalingi maždaug 40-čia ligų sergantiems žmonėms. Naujasis magnetoterapijos aparatas su kušete bus naudojamas net 93 susirgimams gydyti. Kraujotakos susirgimams gydyti naudojamas Sonvalio aparatas, o impulsinių srovių aparatas mažina skausmą. Traumoms gydyti tinka ir patinimą mažina kompresinės terapijos aparatas.
Jau atgabentas ir peties mankštinimo aparatas, kuris būtinas gyjantiems po peties traumų ir operacijų, kai sąnarys lieka nejudrus.
"Turime ir kompiuterizuotą stuburo tempimo aparatą, kuriuo gydysime  stuburo disko išvaržas", - pasakojo D.Murauskienė.
Dar viena naujovė - skyriuje bus įrengta vonia, kurioje bus atliekamas povandeninis masažas. Tokia terapija gelbsti esant sąnarių ligoms, stuburo disko išvaržoms, taip pat persirgus insultu.     

Skyriui panaudos pagalbines patalpas

Visą aparatūrą po remonto bus galima sumontuoti, nes skyriaus plotas tuomet prasiplės dvigubai. Tai padaryti pavyks todėl, kad ligoninės vadovai sumanė panaudoti ir pastaruoju metu nebenaudojamas pagalbines patalpas. Baigti remonto darbus statybininkai įsipareigojo dar šiemet, todėl nuo naujųjų metų pradžios medikai jau dirbs naujose, erdviose patalpose. 
Pasak vedėjos D.Murauskienės, baigus remontą skyriuje reikės ir daugiau darbuotojų, ypač - medicinos ir reabilitacijos slaugytojų.
"Fizinės medicinos ir reabilitacijos skyriuje dirba jauni, išsilavinę žmonės, todėl mes, ligoninės administracija, juos branginame", - sako ligoninės vadovas Darius Steponkus.

Malonios procedūros - nemokamai
Na, o tie, kas mano, kad jiems padėtų masažai, mankšta ar kitos neskausmingos ir net malonios procedūros, turėtų registruotis telefonu 61040 pas gydytoją - reabilitologą. Tik jis, apžiūrėjęs ir įvertinęs žmogaus būklę, paskirs reikalingas procedūras.
Dar galima nueiti pas savo Šeimos gydytoją ir paprašyti siuntimo. siuntimą taip pat gali išrašyti ir bet kuris ligoninėje dirbantis specialistas. Socialiai draustiuems žmonėms tai nieko nekainuos, o procedūrų jis galės gauti tiek, kiek norės, jei papildomai sumokės simbolinį mokestį į ligoninės kasą.
Trečia galimybė patekti į masažuotojų ar kineziterapeutų rankas yra registracija mokamai gydytojo reabilitologo konsultacijai.
 

savivaldybee-valdzios-vartai

VPC-baneris-197x87

Nuorodos

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija - http://www.sam.lt

Valstybinė ligonių kasa - http://www.vlk.lt

Klaipėdos teritorinė ligonių kasa - http://www.klaipedostlk.lt

Klaipėdos universitetinė ligoninė - http://www.kul.lt

Klaipėdos jūrininkų ligoninė - http://www.jurlig.lt

Respublikinė Klaipėdos ligoninė - http://www.rkligonine.lt

TLK-10-AM/ACHI/ACS - http://ebook.vlk.lt/e.vadovas/index.jsp

Šilutės rajono savivaldybė - http://www.silute.lt

Sekite mus

facebook logos PNG19751


.2


Informuojame,

kad dėl išankstinės registracijos palaikomojo gydymo ir slaugos paslaugoms gauti galima kreiptis
tel. 8 441 62 060 


Registratūra 
(8 441) 61 040


Priėmimo - skubios pagalbos skyrius 
(8 441) 61 041

 

į svetaine plakatas korupcija thumb medium400 0