Všį Šilutės ligoninė

 
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Vaikų raidos sutrikimų ankstyvosios reabilitacijos tarnyba

 

 Ankstyvoji tarnyba  

  

Vaikų raidos ankstyvoji reabilitacija – tai asmens sveikatos priežiūros  paslauga, užtikrinanti ankstyvą vaikų raidos sutrikimų nustatymą, ankstyvą kompleksinę pagalbą vaikams, turintiems raidos sutrikimų, jų tėvams ar globėjams. 

Šios paslaugos teikiamos ankstyvojo amžiaus vaikams, turintiems  psichologinės, motorinės ir socialinės raidos sutrikimų ir jų rizikos veiksnių,  bei šių vaikų tėvams ar globėjams.  

Vaikų raidos sutrikimų ankstyvosios reabilitacijos skyriaus darbo laikas nuo  7.00 val. iki 16.00 val.


Skyriaus vedėja - vaikų ligų gydytoja  Eglė Petrošienė  
Skyriaus telefonas 8 (441) 62 095

 
Konsultuojami vaikai ir atliekama raidos korekcija, kai nustatoma raidos  sutrikimų rizika ar įtariamas raidos sutrikimas:
 
Naujagimystės rizikos veiksniai - sutrikimai dėl nėštumo trukmės ir  naujagimio kūno masės, gimdymo trauma, perinatalinė hipoksija, intrauterininės CNS infekcijos, traukuliai naujagimystėje, naujagimių smegenų  veiklos sutrikimai, naujagimių   maitinimo sutrikimai, naujagimio  raumenų tonuso sutrikimai.
 
Centrinės ir periferinės nervų sistemos ligos, sukeliančios raidos sutrikimus - medžiagų apykaitos ligos, CNS uždegiminių ligų padariniai, epilepsija, polineuropatijos, nervų-raumenų ligos, cerebrinis paralyžius ir paralyžiniai sindromai, kitos nervų sistemos ligos, aklumas, konduktyvinis ir neurosensorinis prikurtimas, cerebrovaskulinių ligų padariniai, įgimtos CNS vystymosi ydos, chromosominė ir geninė patologija, galvos ir nugaros smegenų traumų padariniai.
 
Socialiniai rizikos veiksniai - vaiko nepriežiūra, fizinė ar seksualinė prievarta, tėvų ypatumai (nepatyrimas, žemas išsilavinimas), tėvų bedarbystė, blogos gyvenimo sąlygos, netipiška tėvystės situacija, neadekvati vaiko priežiūra, priešiškumas vaikui, jo baudimas, emocinis slopinimas, mokomosios ir žaidybinės patiries trūkumas, problemos šeimoje (nesutarimai, skyrybos, sunki šeimos nario liga), psichikos ir elgesio sutrikimai šeimoje.
 
Psichologinės raidos sutrikimai - protinis atsilikimas, specifiniai kalbos ir kalbėjimo raidos sutrikimai, specifinis judesių raidos sutrikimai, specifinis mišrus raidos sutrikimas, įvairiapusiai raidos sutrikimai.
Konsultacijas vaikams skiria bendrosios praktikos gydytojai, pediatrai, kineziterapeutai, logopedai, psichologai, masažuotojai, kiti vaikų ligų gydytojai. 
 
     

 

 

savivaldybee-valdzios-vartai

Ligoniu kasa

VPC-baneris-197x87

Nuorodos

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija - http://www.sam.lt

Valstybinė ligonių kasa - http://www.vlk.lt

Klaipėdos teritorinė ligonių kasa - http://www.klaipedostlk.lt

Klaipėdos universitetinė ligoninė - http://www.kul.lt

Klaipėdos jūrininkų ligoninė - http://www.jurlig.lt

Respublikinė Klaipėdos ligoninė - http://www.rkligonine.lt

TLK-10-AM/ACHI/ACS - http://ebook.vlk.lt/e.vadovas/index.jsp

Šilutės rajono savivaldybė - http://www.silute.lt


.2


Informuojame,

kad  Palaikomojo gydymo ir slaugos skyriuje nėra laisvų vietų.
Palaikomojo gydymo ir slaugos skyriaus tel. 8 441 62 060 


Registratūra 
(8 441) 61 040


Priėmimo - skubios pagalbos skyrius 
(8 441) 61 041

 

Uz-sazininga


Padėkos
 

-------------------------

Dėkojame Chirurgijos-traumatologijos skyriaus gydytojams ir slaugytojoms už profesionalų darbą ir rūpestingumą. Linkime Jums ir kitiems Šilutės ligoninės darbuotojams sėkmės.

Pacientai 

 

-------------------------

Padėkas siųsti
el.p.:  padeka(eta)silutesligonine.lt

 >>

 

Ligonines-Zemelapis