Všį Šilutės ligoninė

 
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Šilutės ligoninės Akušerijos ir Terapijos skyriai turėtų sulaukti investicijų


Sveikatos apsaugos ministras R.Šukys pasakojo apie esamą sveikatos apsaugos sistemos padėtį ir džiaugėsi šilutiškių pasiekimais. Sėdi (iš kairės) vyr. gydytojas D.Steponkus ir Seimo narys A.Valinskas.

Šilutėje lankėsi sveikatos apsaugos ministras Raimondas Šukys. Jis atvyko kartu su savo padėjėju Jonu Juču bei Seimo nariu Arūnu Valinsku. Ministrą lydėjo Šilutės rajono meras Virgilijus Pozingis bei ministro partijos kolegos Steponas Kazlauskas ir Vytautas Laurinaitis. Svečiai apžiūrėjo Šilutės ligoninę bei susitiko su medikais. 


Šilutės ligoninės vyr. gydytojas Darius Steponkus, naudodamasis proga, prisiminė prieš keletą metų ministrui teiktą prašymą suteikti Šilutės ligoninei regioninės gydymo įstaigos statusą ir atsiprašė dėl savotiško spaudimo. Tuo pačiu pastebėjo, kad per tuos keletą metų, kai Sveikatos apsaugos ministerijai vadovauja R.Šukys, medicinos sistemoje įvyko daugiausiai pokyčių. Per tą laiką ir Šilutės ligoninei buvo suteiktas regioninės įstaigos statusas. D.Steponkus pabrėžė, kad tai pasiekta šaunaus Šilutės medikų darbo dėka, todėl jais pasitiki visu šimtu procentų. Sakė, net į Seimą išdrįstų su tokia komanda eiti. Pastarasis sakinys sukėlė linksmą šurmulį ir sukūrė draugišką susitikimo atmosferą.  

Pradėjęs pasisakymą ir ministras R.Šukys prisiminė vyr. gydytojo bei Šilutės r. mero V.Pozingio vizitą prieš keletą metų. Ir to susitikimo pabaigą, kai jis nesidavė įtikinamas formalaus prašymo dėl regioninės ligoninės statuso suteikimo: kai svečiai jau kilo eiti ir pažadėjo pasikabinti regioninės ligoninės iškabą, ministras pasiūlė iš karto kabinti universitetinės ligoninės lentelę. Vėliau jis paaiškino, kad rėmėsi Lietuvos Respublikos Vyriausybės nustatyta tvarka, kad gydymo įstaigai tokie dalykai gali būti suteikiami tik jei ji atitinka numatytus kriterijus. Yra du pagrindiniai: atliekamų chirurginių operacijų ir gimdymų skaičius ligoninėje. Operacijų skaičius atitiko, o gimdymų skaičiaus kiek pritrūkdavo. 2009 metais iki reikiamo skaičiaus pritrūko vos keturių. Tačiau išimčių niekam nedaroma. Ir tik pasiekus šį būtiną skaičių, šių metų pradžioje Šilutės ligoninei buvo suteiktas regioninės įstaigos statusas. O tai labai rimtas įstaigos įvertinimas, kuris medikams suteikia didesnio pasitikėjimo savo darbu ateičiai. Ministras sakė atidžiai sekantis visų Lietuvos gydymo įstaigų rodiklius ir pastebintis, kad nežiūrint prastos ekonominės valstybės padėties, Šilutės ligoninės finansiniai rezultatai kasmet vis gerėja. Taip nuo 17 milijonų 600 tūkstančių „palankios ekonomikos metais“ 2011 metais pasiekė daugiau kaip 18 milijonų 200 tūkstančių litų. 

Finansiniai rodikliai nusako bendras įstaigos tendencijas, tačiau pagrindinis ligoninei ir jos medikams keliamas uždavinys – kuo greičiau pagydyti ligonius ir grąžinti juos į aktyvų gyvenimą.

Ministras kalbėjo ir apie medikų atlyginimus. Jie jau keletą metų nekyla ar kyla nežymiai dėl kažkada priimtos tvarkos, kai jų skaičiavimas paremtas keleto praėjusių metų rodiklių. Ministras pasidžiaugė, kad pagaliau buvo reglamentuota slaugytojų darbo norma ir atlyginimas bus nustatomas ne nuo medicinos įtaigos galimybių, o remiantis ministerijos nustatytais darbo kriterijais.   

Kalbėdamas apie investicinius projektus R.Šukys paaiškino, kad ši Vyriausybė dėl prasidėjusios krizės priėmė sprendimą nebeįgyvendinti naujų projektų, o tik sėkmingai baigti jau pradėtus. Todėl nuo 2009 metų tokie projektai ir aplenkė Šilutės ligoninę. Tačiau dabar kartu su Ūkio ministerija pradėta rengti energetinių resursų taupymo programa. Tai aktualu ir Šilutei – tuo įsitikino ministras, apžiūrinėdamas Šilutės ligoninę. Ir nors, anot ministro, nesinori nepamatuotai pažadėti, tačiau jis mano, kad Akušerijos ir Terapijos skyriai turėtų patekti į tą programą. 

Suteikdamas žodį Seimo nariui A.Valinskui vyr. gydytojas D.Steponkus sakė, kad tai žmogus, kurio pagalba lengviau pavyko atverti kai kurias Vilniaus įstaigų kabinetų duris. A.Valinskas, kaip visada žaismingai prisiminė prieš 35 metus jam čia suteiktą pagalbą. O išgirdęs, kad ligoninei gali pritrūkti čia gimdančių moterų skaičiaus, pažadėjo padėti. Kai po šio pasakymo salėje nuošė juoko banga, patikslino, kad jei pavyks Ingą Valinskienę įtikinti susilaukti dukrytės, tai pažadėjo, jog ji gimdys Šilutėje. 

Ministras atsakė į medikų klausimus ir bendravo su jais neformaliai. 

Nuotraukoje:Sveikatos apsaugos ministras R.Šukys pasakojo apie esamą sveikatos apsaugos sistemos padėtį ir džiaugėsi šilutiškių pasiekimais. Sėdi (iš kairės) vyr. gydytojas D.Steponkus ir Seimo narys A.Valinskas. 

Saulius SODONIS  „Šilokarčema“

 

savivaldybee-valdzios-vartai

VPC-baneris-197x87

Nuorodos

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija - http://www.sam.lt

Valstybinė ligonių kasa - http://www.vlk.lt

Klaipėdos teritorinė ligonių kasa - http://www.klaipedostlk.lt

Klaipėdos universitetinė ligoninė - http://www.kul.lt

Klaipėdos jūrininkų ligoninė - http://www.jurlig.lt

Respublikinė Klaipėdos ligoninė - http://www.rkligonine.lt

TLK-10-AM/ACHI/ACS - http://ebook.vlk.lt/e.vadovas/index.jsp

Šilutės rajono savivaldybė - http://www.silute.lt

Sekite mus

facebook logos PNG19751


.2


Informuojame,

kad dėl išankstinės registracijos palaikomojo gydymo ir slaugos paslaugoms gauti galima kreiptis
tel. 8 441 62 060 


Registratūra 
(8 441) 61 040


Priėmimo - skubios pagalbos skyrius 
(8 441) 61 041

 

į svetaine plakatas korupcija thumb medium400 0