Všį Šilutės ligoninė

 
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Ligoninės stuburas – Chirurgijos skyrius

Šilutės ligoninės Chirurgijos skyriaus vedėjas A.ČeponisJau rašėme, kad metų pradžioje Šilutės ligoninei buvo suteiktas regioninės ligoninės statusas. Tai didelis čia dirbančių medikų darbo įvertinimas. Tačiau toks statusas suteikimas tik tada, kai medicinos įstaiga atitinka tam tikrus kriterijus. Vienas iš jų – atliekamų operacijų skaičius. Daugiausiai jų tenka, suprantama, Chirurgijos skyriui. Apie tai ir, kuo šiandien gyvena vienas iš pagrindinių Šilutės ligoninės skyrių, papasakojo jo vedėjas Algimantas Čeponis. 


Pilna medicininė pagalba be šio skyriaus negalima
Iš tiesų Chirurgijos skyrius - svarbiausias ligoninėje. Kaip sakė ilgametis jo vedėjas A.Čeponis, kai atvyksta ligonis su skausmais pilve, iš karto reikia greitai spręsti, kaip jam padėti. Vienas iš būdų – chirurginė operacija, kurios metu ir tampa aišku, kaip galima padėti. O jei tokio skyriaus nėra, galima kai kada ir nespėti suteikti pagalbos. Tad, jei tokio skyriaus nebūtų, tai negalėtų būti ir Akušerijos-ginekologijos skyriaus, kur galima chirurginė pagalba gimdymo metu. Be Chirurgijos skyriaus nebūtų ligoninėje ir anesteziologų, reanimatologų. Nebūtų galimos operacijos naktį. Kiltų keblumų žmonėms ištikus infarktui, insultui. Dabar Šilutės ligoninėje viskas vietoje. Jei nebūtų šio skyriaus, kiltų dar vienas klausimas – ar reikalinga tuomet ligoninei laboratorija? O be jos - sunku pasakyti, kokia liga žmogus susirgo. Echoskopuotojas taip pat tokiu atveju būtų nereikalingas. Tad, iškritus vienai svarbiai grandžiai, žymiai sumažėtų galimybės greitai ir operatyviai padėti ligoniams. Ligoniai tuomet žinos, kad rimtos pagalbos negaus ir važiuos į kitą ligoninę.  
Taip atsitiko viename gretimame mieste. Ten beliko tik vienas padėtį gelbėjantis dalykas – kad netoli yra Klaipėda. Todėl ligoniai, esant skubiems atvejams, vežami į Klaipėdos miesto ligonines. O, kaip žinoma, esant didesniems atstumams, kenčia ligoniai, nes pagalba gali būti suteikta pavėluotai. 

Šilutėje daug operacijų atliekama nedarant pjūvio   
Kaip sakė Chirurgijos skyriaus vedėjas, nuo 1994 metų Šilutėje yra laparoskopinė aparatūra, kuria galima operuoti nedarant pjūvių. Šios modernios technikos pagalba žmogaus organizme padaromos trys keturios skylutės, per kurias į organizmą įvedama kamera bei būtini chirurginiai prietaisai. Laparoskopas labai patogus ir diagnozuojant – įvedama vaizdo kamera į pilvo ertmę ir galima matyti, kas atsitiko ir kokios pagalbos ligoniui reikia. 
Laparoskopas šiais laikais tapo nepamainoma priemone, be kurios būtų labai sunku verstis. Dabar tulžies pašalinimo operacija su šiuo aparatu tetrunka iki valandos. Po jos ligonis jau tą pačią dieną vaikšto, o kitą dieną - išrašomas į namus. Tokių operacijų šiais metais jau padaryta virš 80-ties. Tulžies savalaikis šalinimas, kai prasideda uždegimas ar susidaro akmenys, labai svarbus, nes, kiek uždelsus, tulžis gali susargdinti kasą, tada gydymas tampa ilgu ir sudėtingu, dažnai ir net nepagydomu, todėl tenka visą likusį gyvenimą vartoti vaistus. Per metus iš viso padaroma apie 200 tokių operacijų. Šis skaičius, kaip pastebėjo gydytojas, jau daug metų yra labai panašus. 
Šiuo metu ligoninė jau turi įsigijusi ir antrą laparoskopinį aparatą. Jis šiek tiek modernesnis, geresnės optikos, todėl ir operuojamos vietos matomumas yra geresnis. Tai – didelė pagalba ir gydytojams, ir pacientams, nes, nedarant didelių pjūvių, išvengiamos įvairių infekcijų ar komplikacijų tikimybės, o taip pat žymiai sutrumpėja ir paties ligonio išgijimo laikas. 

Patyrę chirurgai 
Šilutės ligoninėje dabar dirba septyni chirurgai. Keturi iš jų turi abdominalinės chirurgijos – aukščiausios kategorijos, kalbant senais terminais, licencijas. Tai - gydytojas A.Čeponis, Vytautas Žvirblis, Jonas Vėtrinas ir Algis Starkus, du gydytojai chirurgai-urologai: Julius Pranevičius ir Edgaras Padimanskas, o taip pat - gydytojas chirurgas Petras Masaitis. 
Skyriuje yra 19 lovų, tad „apyvarta“ yra didelė, todėl tai yra optimalus gydytojų skaičius. Kaip kalbėjomės gydytojas A.Čeponis sakė, kad vakar paguldyti trys ligoniai su kasos uždegimais, ir jau kitą dieną jie buvo paleisti namo. Dabar ligoniai skyriuje guli tik po 3-4 paras. Ir tai todėl, kad pasikeitus gydymo būdams, ligoniai sveiksta žymiai greičiau. 
Per metus šiame Šilutės ligoninės skyriuje gydoma apie 600 ligonių. 
Dienos chirurgija ir sudėtingiausios operacijos 
Kaip sakė skyriaus vedėjas, daug ligonių gydomi yra vadinamojoje dienos chirurgijos metodu. Ligoniai atvyksta ištirti šeimos gydytojų su aiškia diagnoze. Jiems paskiriama diena, kada turi atvykti. Iš ryto atvažiavęs toks ligonis paruošiamas operacijai ir tą pačią dieną išoperuojamas. Ligonis turi būti išleistas namo iki 48 valandų. Žinoma, sakė A.Čeponis, jei būtina, toks ligonis paliekamas ilgesniam laikui, tačiau to prireikia retai. 
Paklaustas apie sudėtingiausias operacijas, patyręs chirurgas sakė, kad tai būna tada, kada atvežami ligoniai po avarijų ar po kokių netikėtų įvykių. Tuomet labai skubiai reikia imtis ryžtingų sprendimų, kai nėra tiksliai žinoma, kas atsitiko, kur koks pažeidimas yra. Tad sudėtingiausios būna po įvairių traumų operacijos. Gydytojas pabrėžė, kad bet kuriuo atveju, kol nepradėta daryti operacija, tol nėra aišku – sudėtinga ji bus ar ne, nes tik atidaręs pilvo ertmę chirurgas pamato, kas ten yra ir kokių veiksmų turi imtis.

Ir daugiau modernios aparatūros
Šiandien Šilutės ligoninėje atliekama daug įvairių operacijų. Esant būtinybei šalinami inkstai, daromos prostatos operacijos. Šiuo metu įsigyta „turu“ vadinama aparatūra, kurios pagalba taip pat be pjūvio atliekama prostatos operacija vyrams. Tai taip pat didelis palengvinimas ligoniams, žinoma, ir gydytojams.

Saulius SODONIS

 

savivaldybee-valdzios-vartai

VPC-baneris-197x87

Nuorodos

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija - http://www.sam.lt

Valstybinė ligonių kasa - http://www.vlk.lt

Klaipėdos teritorinė ligonių kasa - http://www.klaipedostlk.lt

Klaipėdos universitetinė ligoninė - http://www.kul.lt

Klaipėdos jūrininkų ligoninė - http://www.jurlig.lt

Respublikinė Klaipėdos ligoninė - http://www.rkligonine.lt

TLK-10-AM/ACHI/ACS - http://ebook.vlk.lt/e.vadovas/index.jsp

Šilutės rajono savivaldybė - http://www.silute.lt

Sekite mus

facebook logos PNG19751


.2


Informuojame,

kad dėl išankstinės registracijos palaikomojo gydymo ir slaugos paslaugoms gauti galima kreiptis
tel. 8 441 62 060 


Registratūra 
(8 441) 61 040


Priėmimo - skubios pagalbos skyrius 
(8 441) 61 041

 

į svetaine plakatas korupcija thumb medium400 0