Všį Šilutės ligoninė

 
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Žiema – geras laikas pasirūpinti sveikata

Gydytojas pilvo chirurgas, vidaus medicininio audito grupės vadovas Algis STARKUS

Per ilgą gydytojo chirurgo praktiką pastebėjau ryškų darbo intensyvumo sezoniškumą. Pavasario darbai, šienapjūtė ar derliaus nuėmimo metas išgena iš skyrių planinius ligonius. Vasaros atostogų metas taip pat nėra pats populiariausias laikas atlikti planines operacijas, o kai kurių operacijų (išsiplėtusių poodinių venų šalinimas) vasarą atlikti ir patys nerekomenduojame.  

 

Žiema – idealus metas pastiprinti savo sveikatą visiems, kurie turi senų nustatytų chirurginių sveikatos sutrikimų. Pirmiausia todėl, kad po daugumos operacijų trumpesnį ar ilgesnį laiką (priklausomai nuo operacijos pobūdžio, sudėtingumo) privalu laikytis fizinio krūvio rėžimo: nekelti, nedirbti sunkiai. Kaip tai padaryti, jei žmogus gyvena kaimiškoje teritorijoje ir yra priklausomas nuo sezoninių darbų, nedirbti mėnesį ar du – per didelė prabanga. Taigi, žiema tinkamiausias laikas, kai derlius aruoduose, žiemkenčiai – po sniegu, o rūpestingi ir savo sveikatai neabejingi pacientai – Chirurgijos skyriuje.

 


Kam teko operuotis – žino, kad po pilvo operacijų dažnai rekomenduojama nešioti pilvą fiksuojantį korsetą, saugantį pooperacinį pjūvį nuo pertempimo, išvaržų. Ši pooperacinė priemonė prisideda prie gerų operacinio gydymo rezultatų – vis dėlto nešioti du mėnesius pakankamai tvirtą ir šiltą korsetą yra menkas malonumas. Žiemos metu visa tai tik privalumas. Po išsiplėtusių poodinių venų operacijų pacientui privalu apie porą mėnesių kojas saugoti vyniojant elastiniu bintu ar nešioti elastines kojines. Šiltuoju metų laiku tai sukelia diskomfortą, sunkiau gyja pooperaciniai pjūviai, didesnė tikimybė, kad supūliuos.


Chirurginio gydymo sėkmę lemia daugybė faktorių, todėl labai svarbu, kad visų jų būtų paisoma. Vienas svarbiausių – paciento sąmoningas ir tvirtas apsisprendimas operuotis, jo noras pasveikti, kuris dažniausiai priimamas po kvalifikuotos specialisto chirurgo konsultacijos. Kitas svarbus faktorius – paciento pasitikėjimas jį operuojančiu gydytoju. VšĮ Šilutės ligoninėje sudarytos sąlygos rinktis. Čia dirba 4 pilvo chirurgai A. Čeponis, A. Starkus, J. Vėtrinas, V. Žvirblis, chirurgai P. Masaitis, ir J. Pranevičius, du urologai E. Padimanskas ir J. Pranevičius. Pacientui, norinčiam operuotis pas pageidaujamą chirurgą, reikia su šeimos gydytojo siuntimu kreiptis į ligoninės konsultacinę polikliniką. Kaip konsultacinėje poliklinikoje dirba paciento pageidaujamas chirurgas, galima sužinoti ir ligoninės internetinėje svetainėje www.silutesligonine.lt.


Ne mažiau svarbus faktorius operacijos sėkmei – gydytojo chirurgo kvalifikacija. VšĮ Šilutės ligoninės chirurgai nuolat tobulina savo žinias universitetiniuose kursuose, mokslinėse-praktinėse konferencijose.


Jei anksčiau chirurgams darbui pakako ir primityvių instrumentų, šiandieninė chirurgija sunkiai įsivaizduojama be naujausių technologijų, minimaliai invazinių (vadinamųjų mažų pjūvių) operacijų, endoskopinių operacijų, kai operacijos atliekamos organų, ertmių viduje distanciniu būdu, naudojant optinę televiziją, per natūralias organizmo angas, be atskiro pjūvio. Būtent tokia aparatūra aprūpinta Šilutės ligoninė. Pacientams, operuotiems naudojant videolaparaskopinę ar endoskopinę techniką, lieka vos matomi pjūviai ar visai jų nebūna. Po tokių operacijų pacientai greičiau pasveiksta ir grįžta prie įprasto darbo ritmo.


Pacientai laukiami naujai suremontuotoje Šilutės ligoninės konsultacinėje poliklinikoje, kur gydytojai chirurgai teikia konsultacijas kiekvieną darbo dieną nuo 9 iki 15 val.
Kviečiu pacientus, turinčius nustatytų chirurginių susirgimų (pilvo sienos išvaržos, tulžies akmenligė, kojų poodinių venų išsiplėtimas ir kt.), nedelsti, atvykti ir operuotis žiemą. Planinė operacija padės išvengti gresiančių komplikacijų. Mes, chirurgai, „apsiginklavę“ naujausiomis technologijomis esame pasiruošę jums padėti.

„Pamarys“

 

savivaldybee-valdzios-vartai

VPC-baneris-197x87

Nuorodos

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija - http://www.sam.lt

Valstybinė ligonių kasa - http://www.vlk.lt

Klaipėdos teritorinė ligonių kasa - http://www.klaipedostlk.lt

Klaipėdos universitetinė ligoninė - http://www.kul.lt

Klaipėdos jūrininkų ligoninė - http://www.jurlig.lt

Respublikinė Klaipėdos ligoninė - http://www.rkligonine.lt

TLK-10-AM/ACHI/ACS - http://ebook.vlk.lt/e.vadovas/index.jsp

Šilutės rajono savivaldybė - http://www.silute.lt

Sekite mus

facebook logos PNG19751


.2


Informuojame,

kad dėl išankstinės registracijos palaikomojo gydymo ir slaugos paslaugoms gauti galima kreiptis
tel. 8 441 62 060 


Registratūra 
(8 441) 61 040


Priėmimo - skubios pagalbos skyrius 
(8 441) 61 041

 

į svetaine plakatas korupcija thumb medium400 0