Všį Šilutės ligoninė

 
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Šilutės rajono gydymo įstaigų vadovų diskusija korupcijos prevencijos klausimais

korupcijaPritardami ir palaikydami Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro Vytenio Povilo Andriukaičio ne kartą išsakytą konsepciją dėl švaresnės bei skaidresnės sveikatos sistemos bei įgyvendindami VšĮ Šilutės ligoninės korupcijos prevencijos programą 2012-2014 m., kurios tikslas užtikrinti skaidrią ir veiksmingą įstaigos ir darbuotojų veiklą, kontroliuoti, kad visos lėšos, skirtos įstaigai būtų panaudotos kokybiškoms sveikatos priežiūros paslaugoms, pacientų teisėms ir laisvėms užtikrinti.

Siekiant šių užsibrėžtų tikslų reikia įgyvendinti ne vieną priemonę ir ne vieną antikorupcinę iniciatyvą.

 

Įstaigos prioritetas yra teikti kokybiškas asmens sveikatos priežiūros paslaugas ir jai yra svarbi paciento nuomonė. Vykdant anonimines pacientų apklausas yra siekiama rasti galimus korupcijos atvejus, priežastis ir kitas pacientams aktualias aptarnavimo problemas VšĮ Šilutės ligoninėje.
Siekiant ateityje išvengti korupcijos pasireiškimo atvejų asmens sveikatos paslaugų teikimo srityje, didelis dėmesys VšĮ Šilutės ligoninėje skiriamas prevencijai. Jau keletą metų įstaigos darbuotojai supažindinami su korupcijos reiškinio sveikatos apsaugos sistemoje problemomis, priežastimis bei atsakomybe už korupcinio pobūdžio nusikalstamas veikas. Visuomenės švietimui ligoninėje yra išplatinta informacija apie įsteigtą Sveikatos apsaugos ministerijos nemokamą antikorupcinę liniją, kur gyventojai gali pranešti apie korupcijos atvejus asmens sveikatos priežiūros įstaigose.
Tačiau norint sėkmingai įgyvendinti korupcijos prevencijos priemones sveikatos sistemoje, būtina kompleksiškai šalinti šio neigiamo socialinio reiškinio priežastis, būtina skatinti glaudesnį bendradarbiavimą su kitomis gydymo įstaigomis, tobulinti sveikatos priežiūros įstaigų bei įmonių veiklą, ugdyti darbuotojų ir visuomenės pilietinę sąmonę bei skatinti nepakantumą korupcijai.
Viena iš priemonių kovai su korupcija yra antikorupcinis švietimas. Tik švietimo dėka galima ugdyti tiek administracijos, tiek įstaigos darbuotojų individualią ir kolektyvinę atsakomybę, pilietiškumą bei supažindinti juos su asmens teisėmis ir pareigomis visuomenei.
2013 m. spalio 10 d. VšĮ Šilutės ligoninėje buvo organizuota Šilutės rajono viešojo ir privataus sektoriaus gydymo įstaigų vadovų apskritojo stalo diskusija siekiant, kad kuo daugiau rajono gydymo įstaigų įsitrauktų į korupcijos prevencijos programas. Diskusijoje dalyvavo pirminės sveikatos priežiūros centrų, ambulatorijų ir kitų gydymo įstaigų vadovai ar jų įgalioti asmenys.
Renginio metu buvo priimtas susitarimas, kad gruodžio 9 d., kai bus minima Tarptautinė antikorupcijos diena, kiekviena renginyje dalyvavusi gydymo įstaiga pagal galimybes prisidės prie šios iniciatyvos viešinimo ir paminėjimo.
Apskritojo stalo moderatoriai buvo Lietuvos Respublikos Specialiųjų tyrimų tarnybos Klaipėdos valdybos Korupcijos prevencijos poskyrio viršininkas Leonas Barišauskas ir VšĮ Šilutės ligoninės teisininkė Diana Andrijauskienė.

 korupcija2

korupcija3

korupcija4

 

savivaldybee-valdzios-vartai

VPC-baneris-197x87

Nuorodos

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija - http://www.sam.lt

Valstybinė ligonių kasa - http://www.vlk.lt

Klaipėdos teritorinė ligonių kasa - http://www.klaipedostlk.lt

Klaipėdos universitetinė ligoninė - http://www.kul.lt

Klaipėdos jūrininkų ligoninė - http://www.jurlig.lt

Respublikinė Klaipėdos ligoninė - http://www.rkligonine.lt

TLK-10-AM/ACHI/ACS - http://ebook.vlk.lt/e.vadovas/index.jsp

Šilutės rajono savivaldybė - http://www.silute.lt

Sekite mus

facebook logos PNG19751


.2


Informuojame,

kad dėl išankstinės registracijos palaikomojo gydymo ir slaugos paslaugoms gauti galima kreiptis
tel. 8 441 62 060 


Registratūra 
(8 441) 61 040


Priėmimo - skubios pagalbos skyrius 
(8 441) 61 041

 

į svetaine plakatas korupcija thumb medium400 0