Všį Šilutės ligoninė

 
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Vyr. slaugytoja Renutė Misiukonienė: „Savo darbą aš myliu ir mylėsiu“

Renutė-MisiukonienėŠiemet Vaikų ligų skyriaus vyr. slaugytoja Renutė Misiukonienė švenčia du garbingus jubiliejus - gimtadienį ir mini 50-ties metų sukaktį Šilutės ligoninėje. Praėjusią savaitę ji atsisveikino su ligoninės bendruomene ir skaudančia širdimi paliko įstaiga. Tądien ne tik kolegos tarė jai gražius žodžius, bet ir pati vyr. slaugytoja pasidalino jai svarbiais prisiminimais, kuriuos pasakojo su ašaromis akyse. „Visada į darbą ėjau su meile ir kaip į šventę. Niekada nenorėjau dirbti kito darbo, bet atvirkščiai – visada svajojau būti slaugytoja, o šiandien ja ir esu. Aš labai mylėjau ir myliu šį darbą, todėl išeiti man sunku“, - pokalbio metu iš susijaudinimo vos laikė ašaras vyr. slaugytoja Renutė Misiukonienė.

 

 

Nuo 6-erių svajojo tapti slaugytoja

Pokalbio metu R. Misiukonienė prisiminė vaikystę, kai būdama vos 6-erių metų tvirtai žinojo, kad ji dirbs slaugytoja. Anuomet ji susirgo stipriu plaučių uždegimu ir teko gydytis ligoninėje. Dar tada iš Tenenių kaimo į tuometinę Vainuto kliniką tėvai ją vežė arkliu. „Lyg tai būtų vakar, dardėjome mediniais ratais apie 15 km į ligoninę“, - juokėsi pasakodama. Tačiau gražiausia, ką ji prisimena iš tos dienos, tai tuometinės klinikos sesutės. Esą jos švytėjo savo baltais chalatais. Ji sakė: „Aš prasimerkiu ir matau, kaip per rūką.. Sesutės buvo tokios gražios, su šypsena, jos lakstė aplink mane“. Nuo tada R. Misiukonienė pradėjo svajoti, jog nori tapti sesute. Adatos ir baltų chalatų ji neišsigando, bet atvirkščiai – jie tapo jos pagrindiniais žaislais vaikystėje.

Ilgainiui R. Misiukonienė pradėjo mokytis medicinos. Ji atvyko į Klaipėdą ir ten, medicinos mokykloje, studijų metais pradėjo dirbti. Kaip ji pati sako, visi keliai vedė link darbo su vaikais. Tuometinis mokyklos dėstytojas, vaikų ligoninės vyr. gydytojas, jai pasiūlė padėjėjos darbą, o studijuodama paskutiniame kurse jau dirbo sesutės pareigose. „Aš dirbau procedūriniame, o juk tuo metu nebuvo nei kateterių, nei kitų priemonių. Pradžia buvo sunki, o ir sesutė, kuri dirbo su manimi, buvo labai griežta. Tai ne tik gavau per rankas nuo jos, bet ir pastabą - ne va, kas aš per sesutė būsiu“, - su šyspena pasakojo vyr. slaugytoja.
Prasidėjus egzaminų sesijai R. Misiukonienė prisiminė ir tai, kad gavo du darbo pasiūlymus – dirbti Raudonojo kryžiaus ligoninėje arba vaikų. Ji pasirinko darbą Klaipėdos vaikų ligoninėje, kurioje praleido vienerius metus, o po jų išvyko gyventi ir dirbti į Šilutę.


Dieve, kur aš čia pakliuvau..

R. Misiukonienė Šilutės ligoninėje pradėjo dirbti Akušerijos skyriuje naujagimių kambaryje. Vos prisiminusi pirmąsias dienas, ji juokiasi pasakodama: „Pirma mano mintis buvo – Dieve, kur aš čia pakliuvau. Juk dabar ligoninėse yra vežimėliai, o tada vaikučius nešiojome ant rankų. Be to, naujagimius reikėjo vystyti viename kambaryje, o miegodavo kitame ir ne su mamomis“. Vyr. slaugytoja atviravo, kad nė viena akimirka ji nesigaili, nors buvo visko.
Netrukus ligoninėje ji darbą tęsė Ginekologijos skyriuje, o po metų – Infekciniame ligų skyriuje (dabartinis Vaikų ligų skyrius). Tuo metu skyriaus apačioje gulėjo vaikai, o viršuje suaugusieji. Infekciniame ligų skyriuje moteris sesutės pareigose dirbo apie trejus metus, o po jų tapo vyr. slaugytoja. „Aš labai nenorėjau šių pareigų, bet manęs niekas neklausė. Visada norėjau tarnauti žmgui, būti arčiau ligonio, nes tada tarp paciento ir gydytojo jaučiamas didesnis ryšys“, - prisipažino R. Misiukonienė. Panaikinus Infekcinį ligų skyrių, liko didelis dviejų aukštų Vaikų ligų skyrius, kuriame dirbo iki pat šių dienų.


Ją vadina geriausia sesute

Ligoninės bendruomenė apie R. Misiukoniene kalba su šypsena. Iš jų veidų matyti, kad ir jiems sunku su ja atsisveikinti. Nors ji ir išeina iš kolektyvo, tačiau ne iš širdies ir draugų rato. Ramutė planuoja ir toliau dalyvauti kolektyvo susibūrimuose, ligoninės šventėse ir sutikusi gatvėje buvusį kolegą, nepraeiti pro šalį.

Kaip pati R. Misiukonienė pasakojo, kad ji visada stengėsi padėti kolektyvui, už darbą ir skyrių stovėjo plačiais pečiais. Ji džiaugiasi dabartiniu kolektyvu, sesutėmis. Anot jos, visos skyriaus sesutės labai kruopščios, atsakingos, atsidavusios savo darbui. „Vaikų ligų skyrius buvo tarp pirmaujančių skyrių. Matyt dėl to, kad dirbome kaip komanda – visada pasitariame, aptariame darbus ar sprendžiame problemas“, - atviravo vyr. slaugytoja.
Geru žodžiu mini ne tik kolegos, bet ir mažieji ligoniai. Žinoma, kad kai kurie vaikai ją vadina geriausia sesute. Kaip pati vyr. slaugytoja sako: „Su vaikais daugiausiai bendrauju, o ne leidžiu vaistukus, todėl, matyt, jie mane taip ir pavadina“.

Prieš savaitę Renutė Misiukonienė atsisveikino su ligoninės bendruomene. Ją sveikino ne tik skyriaus darbuotojai, kolegos, bet ir ligoninės vyr. gydytojas Darius Steponkus, kuris Vaikų ligų skyriaus vyr. slaugytojai įteikė prisiminimo dovaną.

Vaikų ligų skyriaus vyresnioji slaugytoja Renutė Misiukonienė 2013-ais metais buvo įvertinta šalies už ilgametį ir pasiaukojamą darbą. Jai įteiktas specialus LR Ministro pirmininko Algirdo Butkevičiaus padėkos raštas ir vardinis šveicariškas laikrodis.


Parengė
Visuomenės informavimo specialistė
Viktorija Skutulienė

 

savivaldybee-valdzios-vartai

VPC-baneris-197x87

Nuorodos

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija - http://www.sam.lt

Valstybinė ligonių kasa - http://www.vlk.lt

Klaipėdos teritorinė ligonių kasa - http://www.klaipedostlk.lt

Klaipėdos universitetinė ligoninė - http://www.kul.lt

Klaipėdos jūrininkų ligoninė - http://www.jurlig.lt

Respublikinė Klaipėdos ligoninė - http://www.rkligonine.lt

TLK-10-AM/ACHI/ACS - http://ebook.vlk.lt/e.vadovas/index.jsp

Šilutės rajono savivaldybė - http://www.silute.lt


.2


Informuojame,

kad  Palaikomojo gydymo ir slaugos skyriuje  laisvų vietų nėra.
Kreipkitės tel. 8 441 62 060 


Registratūra 
(8 441) 61 040


Priėmimo - skubios pagalbos skyrius 
(8 441) 61 041

 

Uz-sazininga