Všį Šilutės ligoninė

 
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Šilutės ligoninė atšventė 125 metų sukaktį

125 meta13 Penktadienį H. Šojaus dvare įvyko Šilutės ligoninės 125-erių metų sukakčiai skirti renginiai. Šilutės dvarininko Hugo Šojaus dovanotame žemės sklype 1892 m. buvo pastatyta ligoninė, kurios pirmasis vadovas buvo mecenato sūnus Erikas Šojus. Garbingą sukaktį pasirinkta minėti būtent šiame dvare, kuriame dabar veikia Šilutės Hugo Šojaus muziejus.

Lietuvininkų tarme gausų būrį medikų ir jų svečių pasveikinusi H. Šojaus muziejaus direktorė Indrė Skablauskaitė pranešė, kad visos muziejaus durys tą dieną atviros visiems susirinkusiems. Pridūrė, kad bus ir kafijos, pyrago, net skanios žuvienės ir šio krašto šiupinio.

 

Vidurdienį prasidėjo iškilmės. Dainavo Šilutės kultūros ir pramogų centro moterų vokalinis ansamblis „Vaivora“, vadovaujamas Gražinos Liaudanskienės. Šiame ansamblyje dainuoja net 6 medikės, mat šis ansamblis susiformavo iš buvusio Šilutės ligoninės medicinos darbuotojų choro. Kolegės pagerbė ansamblyje dainuojančias medikes, įteikdamos joms gėlių. Ekrane parodyta dokumentinė apybraiža apie Šilutės ligoninę: istorijos vingiai, buvusių ir esamų vadovų nuotraukos, primintos datos, faktai. Beje, į šventę susirinkęs Šilutės ligoninės kolektyvas dovanų gavo 85 puslapių informacinį leidinį „Šilutės ligoninei 125 metai“, kurioje gausu svarbiausių šios įstaigos istorijos faktų, anų dienų bei šiandienos kolektyvo nuotraukų, skaičių, datų.

 Prezidento nuomonė

Lietuvos gydytojų sąjungos (LGS) prezidentas profesorius Liutauras Labanauskas teigė į Šilutę važiavęs geros nuotaikos. „Ligoninės perspektyvos – geros, kiek man tenka susidurti su Šilutės krašto medicinos reikalais, Šilutės ligoninė turi išlikti, ji čia reikalinga, nes ji teikia ir išskirtinių paslaugų, pavyzdžiui, traumatologijos srityje. Jūsų ligoninės vadovybė ir kolektyvas žino, ką reikia daryti, kokių paslaugų siūlyti. Kai einama tokiu teisingu keliu, kai pokyčiai atitinka nuolat kintantiems poreikiams, galima tikėtis tik gero. Nors netoli Klaipėda, turinti didelių ligoninių, Šilutėje gyventojams reikalingos tam tikros medicinos paslaugos, jų yra, jų vis naujų atsiranda, vadinasi, kryptis – teisinga. Šilutės ligoninė nesiūlo moderniausių ar kitomis prasmėmis išskirtinių paslaugų, kurias teikia didžiosios šalies ligoninės, ji net nekonkuruoja su didžiausiomis ligoninėmis ir turimais specialistais, brangiausia įranga. Toks supratimas veda į gerą rezultatą. Šilutės ligoninė išsiskiria ir tuo, kad tai, ką naujo daro, tai daro savo jėgomis, to imasi ligoninėje dirbantys gydytojai, žodžiu, ne atvažiuojantys retai ir iš kitur. Tai svarbus Šilutės ligoninės išskirtinis bruožas. Jūsų ligoninės vyriausiąjį gydytoją Darių Steponkų pažinojau dar tada, kai jis nėjo šių pareigų. Kai tapo vyriausiuoju gydytoju, bendraujame dar daugiau“, - kalbėjo L. Labanauskas.

Nuomonę apie Šilutę, ligoninę ir jos vadovą išsakė ir buvęs Lietuvos gydytojų vadovų sąjungos (LGVS) prezidentas Stasys Gedvilis. „Visada man malonu būti Šilutės ligoninėje. Ji keičiasi, kaip ir šis pamario kraštas, o ir žmonės svetingi. Su Jūsų ligoninės vadovu tenka dirbti ne vieną dešimtį metų. Jis labai geras žmogus, todėl galiu tik pasidžiaugti, kad tokie žmonės vadovauja įstaigai ir todėl ligoninė turi nemažai pasiekimų. Visų pirma, tai pelnytas regioninės ligoninės statusas, o juk čia egzistuoti nėra lengva. Juk Klaipėda visai netoli. Kiek aš žinau, pacientai mėgsta Šilutės ligoninę, yra surinktas geras gydytojų ir visų medikų kolektyvas. Ko daugiau gali norėti? Visiems kraštiečiams reikia džiaugtis, kad šalia turi tokią gydymo įstaigą“, - LGVS garbės narys S. Gendvilis.

Iškilmės

Pirmasis į sceną pakilo VšĮ Šilutės ligoninės vyriausiasis gydytojas Darius Steponkus, į gausiai susirinkusiuosius kreipdamasis mielu bičiulių vardu, nes kiekvienas iš čia esančiųjų esąs tam tikru ryšiu susijęs su 125-uoju Šilutės ligoninės jubiliejumi. Prasmingu ženklu vadovas pavadino tai, kad iškilmės vyksta buvusiame H. Šojaus dvare, mat ši asmenybė dovanojo žemės ligoninei statyti, jo sūnus Erikas buvo pirmasis ligoninės vadovas. „Dėkoju likimui, kad jis man suteikė galimybę stovėti čia ir sakyti šiuos žodžius...“ – įžanginį žodį užbaigė ligoninės vyr. gydytojas, jo žodžius palydėjo garsūs plojimai.

Atvyko visi keturi Šilutės r. savivaldybės vadovai: meras Vytautas Laurinaitis, vicemeras Algis Bekeris, administracijos direktorius Sigitas Šeputis ir direktoriaus pavaduotojas Virgilijus Pozingis. Meras priminė, jog Šilutės ligoninė su 125 metų istorija yra viena iš seniausių rajono įstaigų, tačiau jai išlikti ir tapti tokia, kokia dabar yra, reikėjo nemenkų pastangų.

„Ji išliko, nes kolektyvas buvo imlus naujovėms, kolektyvo žmonės buvo tolerantiški aplinkai ir vykdė Hipokrato priesaiką...“ – kalbėjo meras V. Laurinaitis, primindamas, jog tapti regionine ligonine prireikė ir jos kolektyvo, vadovų ir Savivaldybės pastangų. Regioninės ligoninės vardas, anot mero, yra labai reikšmingas. Meras padovanojo laikrodį, kad medikai žinotų, kada metas baigti darbus ir eiti namo...

Ypatingą Savivaldybės dėmesį ligoninei, anot su rožių puokšte atėjusio mero pavaduotojo A. Bekerio, liudija ir tai, kad sveikinti į sceną pakilo visi keturi rajono vadovai, visi 4 vyrai... Sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos dovanotą suvenyrinį angelą ir sveikinimą perdavė viešnia iš ministerijos Justina Jonuševičienė. Seimo narė Laimutė Matkevičienė kalbėjo dalyvavusi ir ne kartą pagerbusi Šilutės ligoninės vyr. gydytoją D. Steponkų, Lietuvoje pripažintą už inovacijas, kaip geriausią įstaigos vadovą. Šįkart viešnia linkėjo vyr. gydytojui... posūkio – į Seimą. Šilutės ligoninė yra Savivaldybės įstaiga, joje veikia stebėtojų taryba, į kurią įeina Savivaldybės tarybos atstovai: Saulius Vytuvis padovanojo suvenyrinį medinį stetoskopą, o Steponas Kazlauskas – „kanapę“ vazonėlyje, kurią pats užauginęs, kad medikai pradėtų gydyti žolelėmis... Taip pat pasveikinti ligoninės vadovo bei kolektyvo tiesiai iš tarptautinio kongreso Vilniuje atvyko LSMU rektorius prof. Remigijus Žaliūnas. 

Konferencija ir apdovanojimai

Įvykusioje konferencijoje garsūs šalies gydytojai, kitų medicinos reikalų žinovai padarė 10 pranešimų: L. Labanauskas kalbėjo apie Lietuvos gydytojų finansavimo ir darbo aktualijas; Nacionalinės sveikatos priežiūros įstaigų asociacijos prezidentas profesorius Vinsas Janušonis nagrinėjo organizacinius reikalus bei sveikatos priežiūros kokybę; Pranešimą skaitė LSMU Visuomenės sveikatos fakulteto dr. Loreta Marmienė; Lietuvos chirurgų asociacijos prezidentas profesorius Artūras Razbadauskas pristatė šiuolaikinės chirurgijos aktualijas. Atvyko profesorių, medicinos mokslų daktarų iš Kauno klinikų - nefrologijos klinikos medicinos mokslų daktarė, prof. Edita Žiginskienė ir gydytoja nefrologė Alanta Žilinskienė, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto, Sveikatos mokymų ir ligų prevencijos centro direktorius, LSMU ortopedijos-traumatologijos klinikos vadovas prof. Alfredas Smailys ir LSMU Chirurgijos klinikos prof. Mindaugas Kiudelis. Apie „Mieliausią ligoninės skyrių“ kalbėjo Šilutės ligoninės Vaikų ligų skyriaus vedėja Vaidilutė Intienė.

Po konferencijos padaryta pertrauka buvo skirta paragauti muziejaus kiemelyje jau garavusios žuvienės, pabendrauti. Netrukus H. Šojaus muziejaus konferencijų salė vėl buvo pilnutėlė. Kartu su D. Steponkumi į sceną pakilo Seimo narys Darius Kaminskas, atvežęs ir dovanų, ir sveikinimų iš Seimo Sveikatos reikalų komiteto, kuriame dirba. 

Aštuoniems Šilutės ligoninės medikams įteiktos Sveikatos apsaugos ministro A. Verygos padėkos, o išskirtinio įvertinimo sulaukė gydytojas dermatovenerologas Leonas Balčėnas, kuriam suteiktas Lietuvos nusipelniusio gydytojo garbės vardas ir įteiktas tai liudijantis Garbės ženklas. Leonas Balčėnas: „Nesitikėjau tokio įvertinimo... Buvo minčių, kad įteiks padėką, bet kad suteiks nusipelniusio gydytojo vardą...“

„Labai džiaugiuosi už Leoną. Tai stabilumas žmogaus! Kai aš atvažiavau, jis dirbo ligoninėje. Grįžtu po 40 metų – jis vis dar triūsia... Sveikinu ir džiaugiuosi už savo gerą bičiulį. Gal net ankščiau reikėjo jį apdovanoti“, – sakė Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro direktorius Romualdas Sabaliauskas. 

Sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos padėkos įteiktos ligoninės vadovui Dariui Steponkui, gydytojams Algiui Starkui, Nijolei Ramanauskienei, Donatui Vekteriui, Audronei Pikžirnienei, vyresniosioms slaugytojoms Zelmai Lakštinienei ir Danutei Šimkienei, kineziterapeutei Izoldai Jurjonienei.

Už sąžiningą darbą, atsidavimą savo profesijai ir kitus nuopelnus Šilutės ligoninės vyr. gydytojas D. Steponkus padėkas skyrė net 31 kolektyvo žmogui. Tarp jų – gydytojai Daiva Bernotaitė, Žydrė Dobilinskienė, Nijolė Plaipienė, Dalia Murauskienė, Darijus Pundzius, gausus būrys slaugytojų bei jų padėjėjų, finansininkės, laborantės ir kiti. Padėka įteikta ir buvusiam ligoninės vadovui Artūrui Skikui.

Buvo daug gėlių, apkabinimų, nes ir patys medikai sveikino saviškius. Kilo į sceną ir svečiai su dovanomis, gėlėmis ir t. t. BENU vaistinės Šilutėje vadovas Gintaras Verbus su žmona Angele padovanojo krepšį žaislų – bus džiaugsmo Vaikų ligų skyriaus pacientams. Į Šilutės ligoninės kolektyvo šventę atvyko kolegų bei draugų iš Vilniaus, Kauno, Panevėžio, Klaipėdos, Plungės, Utenos, Palangos, Širvintų, Birštono, Druskininkų ir kitų miestų. Iškilmes pakeitė trumpas naujų idėjų kamerinio orkestro „Niko“ koncertas. Po to vakarota, o kitą dieną, šeštadienį, kas norėjo Šilutės uoste sėdo į laivą ir išplaukė pasigrožėti Pamario krašto vandenų platybėmis.

Iš sveikinimų

Ligoninės kolektyvui noriu palinkėti ir ateityje optimizmo, užsispyrimo, ką jūs visi įrodote savo darbais. 125-eri metai - įspūdingas skaičius. Juk esate viena seniausių ligoninių Lietuvoje su jau savitomis tradicijomis. Aš jums linkiu ir toliau dirbti jaunatviškai, kaip dirba sportiškai nusiteikęs ligoninės vyr. gydytojas Darius Steponkus. Žiūrėkite į ateitį ir viskas bus gerai. Sveikinu!“, - kalbėjo Lietuvos chirurgų asociacijos prezidentas prof. dr. Artūras Razbadauskas.

 

125 metai125 metai1125 metai2125 metai3125 metai4125 metai5125 metai6125 metai7125 metai8125 metai9125 metai10125 metai11125 metai14

 

savivaldybee-valdzios-vartai

VPC-baneris-197x87

Nuorodos

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija - http://www.sam.lt

Valstybinė ligonių kasa - http://www.vlk.lt

Klaipėdos teritorinė ligonių kasa - http://www.klaipedostlk.lt

Klaipėdos universitetinė ligoninė - http://www.kul.lt

Klaipėdos jūrininkų ligoninė - http://www.jurlig.lt

Respublikinė Klaipėdos ligoninė - http://www.rkligonine.lt

TLK-10-AM/ACHI/ACS - http://ebook.vlk.lt/e.vadovas/index.jsp

Šilutės rajono savivaldybė - http://www.silute.lt


.2


Informuojame,

kad  Palaikomojo gydymo ir slaugos skyriuje  laisvų vietų nėra.
Kreipkitės tel. 8 441 62 060 


Registratūra 
(8 441) 61 040


Priėmimo - skubios pagalbos skyrius 
(8 441) 61 041

 

Uz-sazininga