Všį Šilutės ligoninė

 
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

LGS suvažiavime apdovanota VšĮ Šilutės ligoninės gydytoja Audronė Pikžirnienė

Gydytoju-sajungaBirštone gegužės 19-20 dienomis vyko Lietuvos gydytojų sąjungos (LGS) XV suvažiavimas. Jo metu buvo renkamas naujas LGS prezidentas, svarstomas sveikatos apsaugos biudžetas, daug diskutuojama dėl gydytojų atlyginimų bei jų profesinės kvalifikacijos tobulinimosi. Suvažiavime dalyvavo visų LGS filialų atstovai, iš jų ir LGS Šilutės filialo nariai - pirmininkė Audronė Pikžirnienė, pirmininkės pavaduotoja Regina Kulpienė-Jaunienė ir gydytojas Edgaras Padimanskas.

 

Tądien į Karalienės Barboros alėjoje esančią konferencijų salę susirinko apie 200 delegatų bei garbūs svečiai. Tai Kauno medicinos universiteto rektorius prof. Remigijus Žaliūnas, Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto prodekanas prof. dr. Vytautas Kasiulevičius, Birštono savivaldybės merė Nijolė Dirginčienė, Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga, Lietuvos ligoninių asociacijos prezidentas Dalis Vaiginas, UAB Berlin Chemie Menarini Baltic vadovas Algimantas Blažys ir Lietuvos gydytojų vadovų sąjungos tarybos pirmininkas Darius Steponkus.
,,Man buvo be galo svarbu dalyvauti kartu su gydytojais, būti tame rate, kuris yra tautos elitas ir žiedas. Deja, šiuo metu gydytojo profesija nuvertinta. LGS parodė, kad ši sąjunga yra jėga mūsų visuomenėje, todėl tikiu, kad teigiamų pokyčių ilgai laukti nereikės“, - grįžęs iš suvažiavimo kalbėjo VšĮ Šilutės ligoninės vyr. gydytojas Darius Steponkus.

Sveikinimai gydytojai
Suvažiavime pristatyti garbės nariai iš visų LGS filialų: Vilniaus, Šiaulių, Klaipėdos, Vilkaviškio, Biržų ir kitų. LGS Šilutės filialo pirmininkė A. Pikžirnienė buvo įvertinta LGS prezidento prof. L. Labanausko ir apdovanota vardiniu paveikslu, ekslibrisu.
„Nors esame mažas miestas ir dirbame nedidelėje ligoninėje, tačiau esame žinomi ir vertinami šalyje. Aš noriu padėkoti gydytojai A. Pikžirnienei, kuri jau 20 metų pirmininkauja LGS Šilutės filialui. Ji padarė daug ir gerų darbų. Nors ne visada kas ir pavyko, tačiau jos norams ir pasišventimui ribų nėra“, - vyr. gydytojas D. Steponkus.
„Poetas Justinas Marcinkevičius sakė - Tai nuo tavęs čia taip šviesu, / Nuo žodžio šitaip pasakyto. / Nuo pagalvojimo balsu: / turbūt ne dėl savęs esu - / Esu turbūt dėl ko nors kito. Linkiu mums visiems būti vieningesniems, nes tik būdami tokie, nuveiksime daug daugiau. Ačiū už visus tuos metus”, - gydytojai A. Pikžirnienei dėkojo kolegė R. Kulpienė-Jaunienė.

Pirmininkė nuo 1997-ųjų...
LGS Šilutės filialas veikia nuo 1989 metų. 1997-aisiais gydytoja anesteziologė-reanimatologė Audronė Pikžirnienė pradėjo vadovauti ne tik Šilutės ligoninės Reanimacijos ir intensyvios terapijos skyriui, bet ir tapo LGS Šilutės filialo pirmininke.
Per visą 20-ties metų laikotarpį LGS Šilutės filialo nariai aktyviai dalyvavo norint perimti privatiems asmenims greitosios pagalbos veiklą, kovėsi priešinantis greitosios atjungimui nuo pirminės sveikatos priežiūros centro. Be visa to, kovojo už pirminio sveikatos priežiūros centro darbuotojus, kurie buvo nepatenkinti ne tik darbo sąlygomis. Organizacijos nariai pradėjo gydytojų atlyginimų didinimo etapą, kuris truko 5 metus. Juk LGS tikslas ir yra užtikrinti, kovoti už savo narių socialines garantijas, už atlyginimus, už darbo sąlygas, rūpintis narių civiline atsakomybe. Taip pat sąjungos nariams teko daug bendrauti ir kreiptis, daryti bendrus susitikimus, posėdžiauti su Šilutės savivaldybės atstovais norint gerinti ligoninės gerbuvį – įsigijant ligoninei reikalingą įrangą, pradedant remonto darbus.
,,Šilutės filialui aš atstovauju 20 metų. Per šį laikotarpį mes, gydytojų sąjungos nariai, kovojome ir nemažai pasiekėme. Ankščiau mes visus taranavome savo klausimais, ieškodami atsakymų, sprendėme problemas, kovojome dėl geresnių sąlygų. Visi sukildavome, kaip į mūšį”, - kalbėjo LGS Šilutės filialo pirmininkė A. Pikžirnienė.
LGS Šilutės filialas vienija visus gydytojus, kurie pateikia prašymą būti gydytojų sąjungos nariais, mokantys 1 proc. nuo savo atlyginimo nario mokesčio LGS, o nuo šiol 10 eurų. Šiuo metu LGS Šilutės filialą sudaro 65 nariai.

Renkamas LGS prezidentas
Šio XV-ojo suvažiavimo metu slaptu balsavimu buvo renkamas naujas LGS prezidentas. Be to, delegatai nusprendė, jog prezidentas renkamas dviems kadencijoms. Prezidento pareigoms užimti buvo pasiūlyti du kandidatai – prof. L. Labanauskas bei gydytoja L. Vaidelienė, kuri atsisakė šio posto. LGS toliau vadovauti išrinktas prof. L. Labanauskas, kuris šias pareigas užima nuo 1998-ųjų. „Profesorius yra daug padaręs LGS, jo ryšiai, santykiai ir galimybės yra beribės šiam darbui. Jo moto – „medicina mano gyvenimas“. Šis žmogus gyvena ja ir joje. Juk L. Labanauskas yra profesorius, dirba akademinį darbą, tai daro ir užsienyje. Šis gerbiamas žmogus vertas šių pareigų. Tik jo dėka LGS yra nuėjusi reikšmingą kelią“, - nuomonę išsakė LGS Šilutės filialo pirmininkė A. Pikžirnienė.

Aptarti svarbūs klausimai
Posėdžių metu pristatyta LGS finansų komisijos pirmininko Rolando Kubausko ataskaita apie sąjungos veiklą ir finansų išteklius, gydytojos Daivos Brogienės pranešimas apie Europos nuolatinio gydytojų komiteto (CPME) veiklą. Taip pat suvažiavime buvo pristatyti LGS statuto pakeitimai, XV suvažiavimo rezoliucijos projektas, svarstomas LGS nario mokesčio klausimas, bei nagrinėjamos profesinės kvalifikacijos tobulinimosi problemos.
Svarbu tai, jog gydytojų kvalifikacijos tobulinimosi finansavimas sumažėjo kone 10 kartų. Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) skiria tik po du eurus per metus gydytojų, slaugytojų, odontologų tobulinimuisi.
Tądien pasisakė ir Seimo sveikatos reikalų komiteto pirmininko pavaduotojas dėl žalos be kaltės atlyginimo įstatymo. Planuojama nuo šių metų birželio 1 dienos Seime apsvarstyti ateinančių metų biudžetą. Šis įstatymo modelis turėtų būti patvirtintas jau 2018 metų pabaigoje. Vis tik svarbiausia suvažiavimo nuostata išliko - asignavimas sveikatos apsaugai. LGS sieks, kad sveikatos apsaugai būtų skirta ne mažiau 5 procentai bendro vidaus produkto (BVP).

 

 
VšĮ Šilutės ligoninės visuomenės informavimo specialistė
Viktorija Skutulienė
 

savivaldybee-valdzios-vartai

VPC-baneris-197x87

Nuorodos

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija - http://www.sam.lt

Valstybinė ligonių kasa - http://www.vlk.lt

Klaipėdos teritorinė ligonių kasa - http://www.klaipedostlk.lt

Klaipėdos universitetinė ligoninė - http://www.kul.lt

Klaipėdos jūrininkų ligoninė - http://www.jurlig.lt

Respublikinė Klaipėdos ligoninė - http://www.rkligonine.lt

TLK-10-AM/ACHI/ACS - http://ebook.vlk.lt/e.vadovas/index.jsp

Šilutės rajono savivaldybė - http://www.silute.lt


.2


Informuojame,

kad  Palaikomojo gydymo ir slaugos skyriuje nėra laisvų vietų.
Palaikomojo gydymo ir slaugos skyriaus tel. 8 441 62 060 


Registratūra 
(8 441) 61 040


Priėmimo - skubios pagalbos skyrius 
(8 441) 61 041

 

Uz-sazininga