Všį Šilutės ligoninė

 
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Jau nuo kitų metų didžiosiose ir rajonų ligoninėse pradės dirbti skubiosios medicinos gydytojai

VšĮ Šilutės ligoninės kolektyvą papildė nauji specialistai

PastatasNuo 2018 – ųjų darbo rinkoje pasirodys pirmieji naujos specializacijos gydytojai. Tai –skubiosios medicinos gydytojai, kurie ruošiami darbui priimamuosiuose. Kaip skelbiama Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) pranešime, šių specialistų atsiradimas iš pagrindų pakeis nusistovėjusias skubios medicinos pagalbos teikimo tradicijas Lietuvoje bei pakylės šią sveikatos priežiūros paslaugų sritį į naują vakarietišką lygį. Šiuo metu ši skubios medicinos sritis viena perspektyviausių Lietuvoje. Mat ne tik didžiosios, bet ir rajonų ligoninės jau laukia naujų skubiosios medicinos gydytojų. VšĮ Šilutės ligoninės vadovas teigia, kad šias studijas baigę nauji specialistai bus išgraibstyti didžiųjų šalies ligoninių, tačiau tikisi, kad jų liks ir rajono ligoninei.

 

,,Vos tik sužinojome apie šią rezidentūros studijų programą, kreipėmės į universitetą prašydami ir mūsų rajono ligoninei sudaryti galimybę pasiūlyti būsimiems skubios medicinos gydytojams darbo vietą Šilutės ligoninėje. Tokio lygio specialistų dirbančių Priėmimo-skubios pagalbos skyriuje mums labai reikia. Žinoma džiaugiamės, kad universitetai reaguoja į tokią susidariusią situaciją sveikatos sistemoje ir ruošia šiuos, taip reikalingus, specialistus”, - sake VšĮ Šilutės ligoninės vyr. gydytojas Darius Steponkus.

Šiuo metu Lietuvos ligoninių priėmimo-skubios pagalbos skyriuose dirbantys bendrojo profilio gydytojai yra labai priklausomi nuo kitų gydytojų konsultacijų. Kaip skelbia SAM pranešime, Sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos teigimu, iki šiol Lietuvos ligoninių priėmimo-skubios pagalbos skyriuose dirba pačių įvairiausių profesinių kvalifikacijų gydytojai.
Jau nuo kitų metų šie gydytojai turės visas reikalingiausias chirurgijos, traumatologijos, akušerijos, terapijos žinių, todėl jie daugelį problemų galės kvalifikuotai išspręsti patys. Visuomenės sveikatos specialistai tikisi, kad skubiosios medicinos rezidentūrą baigę medikai ne tik bus geriau pasiruošę, bet dėl įgytų žinių pagerins sveikatos priežiūros paslaugų kokybę.

SAM pranešime rašoma, kad skubioji medicina yra tarpdisciplininė specialybė, glaudžiai susijusi su visomis kitomis klinikinėmis disciplinomis. Skubiosios medicinos gydytojai teiks skubią medicininę pagalbą visais nediferencijuotais ūmiais ir kritiniais atvejais, iki kol pacientas bus išleidžiamas iš priėmimo-skubios pagalbos skyriaus namo arba, stabilizavus jo būklę, bus perduotas tolesnei kitų gydytojų priežiūrai.

Skubiosios medicinos gydytojus Lietuvoje rengia Lietuvos sveikatos mokslų ir Vilniaus universitetai. Kaip skelbiama, užsienio šalyse skubiosios medicinos gydytojo specialybė yra vertinama kaip viena reikalingiausių ir didžiausią visuomenės pasitikėjimą pelniusių profesijų. Jungtinėse Amerikos Valstijose (JAV) kaip atskira medicinos specializacija ji pradėjo formuotis dar 1970 metais. Šiandien šios specialybės medikai dirba skubios pagalbos skyriuose net 18-oje Europos Sąjungos šalių. Lietuva prie šių šalių prisijungs jau kitąmet, kai pirmieji skubiosios medicinos gydytojai baigs penkerius metus trunkančias rezidentūros studijas.

Nauji specialistai

Kaip ir kiekvienais metais Šilutės ligoninė sulaukia studentų iš Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos, kurie gydymo įstaigoje savo noru atlieka praktiką. Šiuo metu ligoninėje papildomai gilina žinias trys II ir III kurso medicinos studentai iš Vilniaus universiteto (VU) ir Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU). Be jų, kasmet į Šilutės ligoninę atvyksta 3-6 medicinos studentai, kurie atlieka internatūros praktiką. Šie, būsimieji medikai, praktiką atlieka savanoriškai skirtinguose ligoninės skyriuose pagal sudarytą jiems individualų darbo grafiką. Jie praktikuojasi Vaikų ligų, Ginekologijos-akušerijos, Vidaus ligų, Traumatologijos, Chirurgijos ir kituose skyriuose.
Kasmet Šilutės ligoninės gretas papildo ne tik studentai, bet ir nauji gydytojai. Šiemet į ligoninės bendruomenę įsiliejo trys gydytojai ortopedai-traumatologai, o nuo liepos mėnesio atvyks gydytoja neurologė ir gydytojas radiologas.
Nuo 2015-ų metų į Šilutės ligoninę atvyko daugiau kaip 13 naujų specialistų.

 

 
VšĮ Šilutės ligoninės visuomenės informavimo specialistė
Viktorija Skutulienė
 

savivaldybee-valdzios-vartai

VPC-baneris-197x87

Nuorodos

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija - http://www.sam.lt

Valstybinė ligonių kasa - http://www.vlk.lt

Klaipėdos teritorinė ligonių kasa - http://www.klaipedostlk.lt

Klaipėdos universitetinė ligoninė - http://www.kul.lt

Klaipėdos jūrininkų ligoninė - http://www.jurlig.lt

Respublikinė Klaipėdos ligoninė - http://www.rkligonine.lt

TLK-10-AM/ACHI/ACS - http://ebook.vlk.lt/e.vadovas/index.jsp

Šilutės rajono savivaldybė - http://www.silute.lt


.2


Informuojame,

kad  Palaikomojo gydymo ir slaugos skyriuje nėra laisvų vietų.
Palaikomojo gydymo ir slaugos skyriaus tel. 8 441 62 060 


Registratūra 
(8 441) 61 040


Priėmimo - skubios pagalbos skyrius 
(8 441) 61 041

 

Uz-sazininga