Všį Šilutės ligoninė

 
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

VšĮ Šilutės ligoninės kolektyvą papildė dar vienas naujas gydytojas Alius Pauža: „Iki šiol esu užtikrintas savo sprendimu – būti gydytoju“

A PauzaPraėjusią savaitę VšĮ Šilutės ligoninės gretos pasipildė dar vienu nauju gydytoju ortopedu-traumatologu Aliumi Pauža. Iš Prienų rajono kilęs gydytojas jau po pirmų studijų metų praktikavosi Raudonojo kryžiaus ligoninėje, o po antrojo - papildomai budėjo ir Šilalės rajone. Baigęs studijas Lietuvos sveikatos mokslų universitete A. Pauža rinkosi darbą tarp Utenos ir Šilutės ligoninių. „Žinoma, apsilankiau vienur, kitur ir tik tada nusprendžiau. Aš su šio krašto žmonėmis susipažinau dar studijuodamas – geri, malonūs žmonės čia gyvena. Tiesa, mano gyvenimo draugė yra iš Kretingos, todėl norėjosi būti ir arčiau šeimos“, - prisipažino naujasis gydytojas A. Pauža.

 


Pokalbį gydytojas pradėjo nuo studijų metų, kai praktikuotis teko ne tik Raudono kryžiaus ar Šilalės ligoninėse, bet ir Kauno klinikose kartu su garsiu ortopedu – traumatologu Gintautu Pociumi. A. Paužos teigimu, daugiau nei metus dirbdamas su minėtu gydytoju išmoko įvertinti sudėtingas situacijas, operuoti. „Man teko garbė dirbti ir mokytis iš turbūt vieno iš garsesnių pėdos deformacijos traumatologų. Kauno klinikose daug dirbau prie pėdų, kelio sąnario, artroskopijos operacijų ir protezavimo. Tiesa, budėjimo metu susiduri su pacientais, kurie patyrę įvairių kitų traumų, tačiau šios minėtos man arčiau širdies“, - atviravo pašnekovas.

Anot gydytojo, medicina tokia sritis, kurios neišmoksi tik studijų metais. A. Pauža įsitikinęs, kad jos gali mokytis visą gyvenimą, nes neišeina daryti kitaip. Kaip jis pats tikina, kaskart medicinoje randi vis naujų dalykų, dar nepažintų. „Medicina įdomi, nes ji nenuspėjama. Visada gauni naują atvejį, o tai skatina tobulėti. Tai specialybė, kurią jei nori gerai išmanyti turi nenustoti to daryti. Visada eini su mokslu į priekį, bendrauji su kitais gydytojais, dalyvauji konferencijose, o tai tik sustiprina tavo, kaip gydytojo žinias, įgauni profesionalumo. Tiesa, turi daug dirbti ir operacinėje“, - kalbėjo ortopedas-traumatologas.

Pokalbio metu naujasis gydytojas atskleidė, kad labiausiai jam patinka dirbti operacinėje. Jo teigimu, kai kurie ortopedai-traumatologai būna mokslo žmonės. Esą mažiau operuoja, o daugiau atlieka įvairius tyrimus. Gydytojui priešingai – darbas operacinėje didžiausias malonumas. „Prie paciento nori prisiliesti savo darbu. Man tai kaip konstrukcija traumos metu, nes turi viską sudėlioti į reikiamas vietas. Vaikystėje patiko įvairios dėlionės, tai gal dėl šios priežasties pasirinkau ortopedo-traumatologo sritį“, - juokavo medikas. Anot jo, kiekvienas atvejis yra skirtingas, todėl perskaitęs ne vieną vadovėlį be patirties negali nueiti į operacinę. Operacijos metu turi suktis iš padėties ir padaryti viską geriausiai.


A. Pauža pasakodamas apie savo pasirinkimą tapti ortopedu-traumatologu prisiminė, kas jį iš dalies paskatino eiti šiuo jo keliu. „Vaikystėje iškritau iš medžio ir susilaužiau ranką. Tada mane iš kaimo vežė į ligoninę. Tai stipriai įstrigo mano atmintį... Nuo to laiko mintyse sukosi viena – jei aš atiduočiau savo duoklę gydytojams pats juo tapdamas. Ši mintis manęs nepaleido iki kol juo netapau“, - prisipažino A. Pauža.

Tiesa, studijuojant gydytoją sužavėjo jį supantys ortopedai-traumatologai, jų požiūris į šią sritį. „Kai įstojau ir baigiau mokslus visą laiką iki šiol jaučiau, kad esu tinkamoje vietoje. Aš einu į darbą ir noriu į jį eiti, nes su džiaugsmu operuoju ar konsultuoju pacientus. Savo sprendimu esu užtikrintas ir niekada juo nesuabejojau“, - įsitikinęs A. Pauža.

Ortopedo-traumatologo širdį visada džiugina laimingi pacientai. Pasak jo, geriausias rezultatas – besišypsantis po operacijos ir patenkintas gydytojo darbu pacientas. Kai operacija pavyksta, tada tik dar kartą įsitikini, jog tavo darbas nenuėjo veltui.


Parengė:
Viktorija Skutulienė
Visuomenės informavimo specialistė
VšĮ Šilutės ligoninė

 

savivaldybee-valdzios-vartai

VPC-baneris-197x87

Nuorodos

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija - http://www.sam.lt

Valstybinė ligonių kasa - http://www.vlk.lt

Klaipėdos teritorinė ligonių kasa - http://www.klaipedostlk.lt

Klaipėdos universitetinė ligoninė - http://www.kul.lt

Klaipėdos jūrininkų ligoninė - http://www.jurlig.lt

Respublikinė Klaipėdos ligoninė - http://www.rkligonine.lt

TLK-10-AM/ACHI/ACS - http://ebook.vlk.lt/e.vadovas/index.jsp

Šilutės rajono savivaldybė - http://www.silute.lt


.2


Informuojame,

kad  Palaikomojo gydymo ir slaugos skyriuje nėra laisvų vietų.
Palaikomojo gydymo ir slaugos skyriaus tel. 8 441 62 060 


Registratūra 
(8 441) 61 040


Priėmimo - skubios pagalbos skyrius 
(8 441) 61 041

 

Uz-sazininga