Všį Šilutės ligoninė

 
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Reanimacijos ir intensyvios terapijos skyrius gyvuoja 20 metų

Reanimacijos-skyriusSpalio 3-iąją Šilutės ligoninės konferencijų salėje rinkosi visa bendruomenė pasveikinti Reanimacijos ir intensyvios terapijos skyriaus kolegų 20-mečio proga. Tądien, nuo pirmos skyriaus įsikūrimo dienos, jam vadovaujanti gydytoja Audronė Pikžirnienė ne tik pristatė skyraus veiklą, bet ir dėkojo: „Sakoma, kad žmogus sukurtas gyventi ne vienas ir ne sau. Mes irgi būtume niekas, jei nebūtų ligoninėje Jūsų, kolegų, kitų skyrių... Džiaugiamės, kad esame Jums reikalingi, dėkojame visada už pagalbą, kurią jaučiame bendraudami su Jumis“.

 Prasmingi kolegų sveikinimai

„Mieli kolegos, nuoširdžiai sveikiname Jus 20-mečio prga. Linkime geležinės sveikatos, olimpinės ištvermės, didelės profesinės sėkmės, kolektyvo darnos, šiltų tarpusavio santykių Jūsų sunkiame ir atsakingame darbe. Tegu Jus saugo dangaus ir žemės angelai“, - linkėjo kolegos iš Chirurgijos skyriaus.
„Brangūs reanimukai, tegul Jūsų svajos negrimsta į gyvenimo užiantį tvaną, te skrenda jos ten, kur medžiai ir debesys tirpsta, kur paukščiai ir vėjai gyvena“, - 20-mečio proga sveikino Traumatologijos skyriaus kolektyvas.
Šią visiems svarbią, iškilmingą dieną ligoninės bendruomenė pagerbė Reanimacijos ir intensyvios terapijos skyriuje dirbančius gydytojus, slaugytojas ir specialistus. Tądien visi linkėjo kolektyvui ištvermės, džiaugėsi jų darbu, maloniu bendravimu ir prašė toliau tęsti šią gražią draugystę. Kolegos pabrėžė, kad skyriuje jau 20 metų vadovaujančiai gydytojai A. Pikžirnienei padeda stiprus vyrų kolektyvas. Skyriaus vedėjai dėkojo už ilgametį profesionalų darbą nuo pat įkūrimo pradžios.

Prieš 20 metų...

1997-aisiais, prasidėjus pirmam sveikatos apsaugos sistemos restruktūrizacijos etapui, Šilutės ligoninė buvo licencijuota, todėl privalėjo turėti ir antrinio lygio reanimaciją. Tuo metu vyr. gydytojas buvo A. Skikas, o jo pavaduotoju tapo V. Žvirblis, kurio pirmasis uždavinys buvo organizuoti skyriaus įkūrimą.
Prisiminus pirmąsias dienas, skyriuje dirbo vos du gydytojai, o po kurio laiko kolektyvo gretas papildė ir gydytoja A. Pikžirnienė. „Tuo metu gavau kvietimą organizuoti skyriaus įsteigimą Šilutės ligoninėje. Prisimenu tai, kad ligoninėje veikė visi skyrių padaliniai, tačiau vietos Reanimacijos skyriui nebuvo“, - sakė A. Pikžirnienė.
Skyriaus vedėja prisimena, kad tuometinis Terapijos skyrius buvo įsikūręs dabartiniame Slaugos ir palaikomojo gydymo skyriuje, kuris turėjo mažą intensyvios terapijos palatą. Joje visada prie sunkesnio ligonio būdėdavo seselė. Anot A. Pikžirnienės, tai buvo ideali vieta pradedant Reanimacijos skyriaus kūrimą. Žinoma, vien šios palatos neužteko. Ankščiau Chirurginis skyrius buvo pirmame aukšte, kur šiuo metu yra fizioterapijos skyrius. Tuo metu ten buvo vienintelė operacinė, kurioje įprastai dirbo anesteziologai, o priešais – veikė intensyvaus sekimo palata su dirbtinės plaučių ventiliacijos aparatu. „Skyrius įsidėstė per du aukštus: įsikūrėme Chirurgijos ir Terapijos skyriaus palatose. Personalas buvo surinktas iš visų ligoninės skyrių. Kaip teigė pati A. Pikžirnienė, žinodama visus reikalavimus Reanimacijos skyriaus įsteigimui, buvo gaunamos labdaros, perkami aparatai užtikrinant tinkamą darbą. „Kiekvienoje palatoje turėjo būti deguonies balionai, kurie buvo ligoninės kitose skyriuose. Žinoma, balionai buvo sunkūs, todėl sugalvojome, kaip juos lengviau atvežti – darbininkai sukontravo ir ratus. Nors skyriuje trūko aparatūros, bet jis jau veikė “, - prisimena gydytoja.
Po kelerių metų iškilmingai atidarytas dabartinis skyrius, įsikūrė jau suremontuotame buvusiame tuometiniame Akušerijos patalogijos skyriuje. Nors remontas kainavo apie 35 tūkst. litų, o moderni aparatūra ir įrenginiai – per 450 tūkst. litų, ligoninės skyrius galėjo lygiuotis į didžiųjų miestų ligonines. „Konkurso būdu įsigyti japoniški, amerikietiški, šveicariški ir net iš Naujosios Zelandijos atgabenti reanimavimo aparatai yra ne prastesni nei Santariškių klinikose“, - 1999-aisiais laikraščio „Pamarys“ korespondentei sakė tuometinis vyr. gydytojas A. Skikas.

Pirmasis gydytojas anesteziologas-reanimatologas

Reanimacijos skyriuje ilgiausiai dirbo nusipelnęs savo veikla gydytojas anesteziologas-reanimatologas Stasys Smailys, kuris šiais metais mirė. Tuometinėje Šilutės centrinėje ligoninėje dirbo nuo 1977-ųjų. Jis buvo plataus profilio anesteziologas, kuris teikdavo narkozę ir sudėtingų operacijų metu. Jis Šilutės ligoninėje buvo pirmasis gydytojas anesteziologas-reanimatologas iki pat 2004 metų. Anesteziologas buvo atsidavęs savo darbui, o darbą mylėjo labiau nei save. Gydytojai mena, kad jis dirbo tiek dieną, tiek naktį – paromis.

Skyriaus įkūrėja

Skyriaus vedėja A. Pikžirnienė kilusi iš Rusnės, baigusi 1983-aisiais Kauno institutą ir įgijusi reanimatologės specialybę buvo paskirta dirbti į Panevėžio respublikinę ligoninę. Ten dirbo tris metus, po kurių grįžo atgal į savo gimtąjį kraštą. Nuo 1988-ųjų gydytoja dirba Šilutės ligoninėje, o nuo 1997 metų – Reanimacijos skyriaus vedėja. „Man šis darbas patinka ir aš jį myliu. Svarbiausia žmogui yra gyvenime du dalykai: šeima ir darbas. Sakoma, kad abiejų negali turėti vienu metu. Mat žmogus apdovanotas ir laimingas būti negali. Ne tiesa. Aš turiu abu šiuos dalykus: gerą šeimą ir mylimą darbą. Aš myliu savo profesiją, todėl nejaučiu, kad dirbu. Žinoma, pavargstame visi, tačiau šis darbas man yra vienas malonumas“, - atviravo A. Pikžirnienė.

Visa reikalinga medicininė įranga

Reanimacijos - intensyviosios skyriuje teikiama antrinio lygio reanimacinė intensyvios terapijos pagalba. Joje yra 6 funkcionuojančios lovos. Šilutės ligoninė yra įsigijusi visą reikalinga medicininę įrangą susijusią su širdies ir kraujagyslių ligų diagsnostika ir gydymu - III klasės echokardiografijos aparatą ir reanimacinės lovos komplektą, elektrokardiografas, defibriliatoriumius, monitoriumas, echokardioskopas bei aparatas, skirtas medikamentams infuzuoti į veną – infuzomatas, monitoriumas.
Nuo 2005-ųjų gydant ūmų miokardo infarktą skyriuje atliekama trombolizės procedūra - į veną suleidžiama iš karto kraują skystinančio preparato – trombolitiko, tokiu būdu ištirpinamas krešulys (atveriama kraujagyslė medikamentiniu būdu) ir gyvybė išgelbstima. Pacientas dar 2 valandas stebimas Reanimacijos skyriuje, kad nekiltų komplikacijų, o tuomet pervežamas koronarografijos procedūrai, pagal LR ministro įsakymą į Klaipėdos Jūrininkų ligoninę – klasterį – tolimesniam gydymui. Kasmet atliekama vidutiniškai 20 trombolizių, patyrusiems miokardo infarktą.
Kardioversijos (liaudyje tai vadinama elektrošoku) atliekama Šilutės Reanimacijos ir intensyviuos terapijos skyriuje nuo 1977-ųjų metų ligoniams sergantiems prieširdžių virpėjimu, plasdėjimu.

 
VšĮ Šilutės ligoninės visuomenės informavimo specialistė
Viktorija Skutulienė
 

savivaldybee-valdzios-vartai

VPC-baneris-197x87

Nuorodos

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija - http://www.sam.lt

Valstybinė ligonių kasa - http://www.vlk.lt

Klaipėdos teritorinė ligonių kasa - http://www.klaipedostlk.lt

Klaipėdos universitetinė ligoninė - http://www.kul.lt

Klaipėdos jūrininkų ligoninė - http://www.jurlig.lt

Respublikinė Klaipėdos ligoninė - http://www.rkligonine.lt

TLK-10-AM/ACHI/ACS - http://ebook.vlk.lt/e.vadovas/index.jsp

Šilutės rajono savivaldybė - http://www.silute.lt


.2


Informuojame,

kad  Palaikomojo gydymo ir slaugos skyriuje nėra laisvų vietų.
Palaikomojo gydymo ir slaugos skyriaus tel. 8 441 62 060 


Registratūra 
(8 441) 61 040


Priėmimo - skubios pagalbos skyrius 
(8 441) 61 041

 

Uz-sazininga