Všį Šilutės ligoninė

 
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Šilutės ligoninės gydytojai susipažino su Turkijos sveikatos apsaugos sistema

VisiSpalio mėnesį  Šilutės gydytojai kartu su juos lydinčiu rajono vicemeru Algiu Bekeriu lankėsi Turkijoje, šalies pietuose įsikūrusiame Alanijos mieste. Pažintinio vizito metu gydytojai bendravo su Alanijos valstybinės ligoninės atstovais, medikais, aplankė Alaaddino Keykubato universiteto (ALKU) Alanijos mokymo ir tyrimų ligoninę, odontologijos centrą, privačią ligoninę bei neįgaliųjų reabilitacijos centrą.

 Savaitę trukusios kelionės metu Šilutės ligoninės delegacija Alanijos gydymo įstaigose ne tik bendravo su chirurgijos, vaikų, vidaus ligų, kitų sričių specialistais, apžiūrėjo pacientų palatas, įrangą, aplankė jų naujai atidarytą gydymo įstaigą bet ir domėjosi visos šalies sveikatos apsaugos sistema. „Mūsų tikslas buvo pasižiūrėti, kaip organizuojamos sveikatos paslaugos šalyje, kuri itin nutolusi nuo Lietuvos. Tai buvo atsakomasis vizitas, kurio metu susipažinome su jų sveikatos apsaugos sistema, pasisėmėme patirties. Mes bendradarbiausime su jais ir toliau, o ateityje svarstysime ir apie atskirų sričių specialistų stažuotes“, - po kelionės kalbėjo vyr. gydytojas Darius Steponkus.

Pirmosiomis dienomis mūsų gydytojai lankėsi Alanijos senojoje ligoninėje, kuri yra kone tris kartus jaunesnė už mūsiškią. Kaip pasakojo D. Steponkus, ji įsikūrusi gražioje, tačiau sunkiai pasiekiamoje vietoje – ant kalno. Kaip žinia, rytų kultūroms būdingas bruožas yra bendruomeniškumas, todėl jie būriuojasi net lydėdami savo šeimos narį pas gydytoją. Pagal pacientų srautą, šioji nebepajėgė priimti visų į įstaigą besikreipiančių žmonių, todėl ji bus nugriauta. „Nors ji ir sena, tačiau turi visą reikalingiausią įrangą skirtą gydymui, diagnostikai. Palyginimui, mes turime 1 pjūvių tomografą, o jie – 64 pjūvių. Kadangi, pastarasis yra jau 7 metų senumo, jie jį planuoja pakeisti nauju. Deja, mes vis dar tik svajojame apie naują tomografą“ , - kalbėjo Šilutės ligoninės vadovas. Anot jo, nuostabą kėlė tai, kad šalyje yra išvystyta tokio aukšto lygio medicina.

Apžiūrėjus Alanijos miesto senąją ligoninę, Šilutės ligoninės delegacija nuvyko į naująją, kuri dar tik buvo ruošiama iškilmingam atidarymui. Tiesa, naujoji ligoninė irgi paliko didelį įspūdį mūsų pamario gydytojams. Anot jų, palatos erdvios, platūs koridoriai, o kiekviename kabinete moderni įranga - viskas, ko gali prireikti pacientui. „Alanijos ligoninė labai erdvi, yra net atskiras padalinys užseniečiams, kad nesimaišytų pacientų srautai. Tiesa, jei senojoje jų ligoninėje buvo 200 lovų, tai naujoji bus kur kas didesnė“, - apie Alanijos ligoninę kalbėjo Šilutės ligoninės vyr. gydytojas.

Šio susitikimo metu ligoninių vadovai įvertino abiejų šalių sveikatos priežiūros skirtumus ir veiklą. Pasak D. Steponkaus, skiriasi valdžios ir neretai pačių gydytojų požiūris į pacientus. „Visa moderniausia įranga yra skirta pacientui, kad šis gautų kuo kokybiškesnę paslaugą. Jiems nesvarbu, ar esi iš kaimo, gyvenantis atokiau nuo miesto ar vargingai. Svarbu tai, kad atvykęs į ligoninę visi gauna aukščiausio lygio sveikatos priežiūros paslaugas. Visi gydytojai, slaugytojos pasitempę, korektiški, besišypsantys...“, - atviravo D. Steponkus.
Šilutės ligoninės gydytojai sužavėti turkų svetingumu ir Alanijos savivaldybės atstovų dėmesiu tik dar kartą įsitikino, kad jeigu žmogus gali pagerinti esamą situaciją, tai to reikia siekti visa visa širdimi.

Prieš metus lankėsi turkai
D. Steponkus priminė, kad prieš metus Šilutėje lankėsi Turkijos Alanijos valstybinės ligoninės vadovai, onkologijos, chirurgijos, ortopedijos ir traumatologijos skyrių specialistai, tenykščio universiteto vadovai ir savivaldybės gydytojai. Tąkart svečiai apžiūrėjo ne tik Šilutės ligoninę, bendravo su mūsų gydytojais, bet ir domėjosi visos šalies sveikatos apsaugos sistema. “Tada su jais bendravome savo ligoninėje, nuvykome ir į Klaipėdos universitetinę, Palangos reabilitacinę ir LSMU Kauno klinikas. Svečiai apsilankė ir sveikatos mokslų universitete. Mūsų kraštas, dėmesys jiems paliko didelį įspūdį. Nuo tada jie vis kvietė mus pasisvečiuoti pas juos, kol galiausiai tai ir padarėme“, - prisiminė gydymo įstaigos vadovas.

Šilutės ligoninės vyr. gydytojas D.Steponkus tikisi, kad užsimezgusi stipri partnerystė su Alanijos miesto ligonine atvers galimybę specialistams keistis profesinėmis žiniomis, gydytojams stažuotis, organizuoti tarptautines konferencijas.

 

VšĮ Šilutės ligoninės visuomenės informavimo specialistė
Viktorija Skutulienė

 

savivaldybee-valdzios-vartai

VPC-baneris-197x87

Nuorodos

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija - http://www.sam.lt

Valstybinė ligonių kasa - http://www.vlk.lt

Klaipėdos teritorinė ligonių kasa - http://www.klaipedostlk.lt

Klaipėdos universitetinė ligoninė - http://www.kul.lt

Klaipėdos jūrininkų ligoninė - http://www.jurlig.lt

Respublikinė Klaipėdos ligoninė - http://www.rkligonine.lt

TLK-10-AM/ACHI/ACS - http://ebook.vlk.lt/e.vadovas/index.jsp

Šilutės rajono savivaldybė - http://www.silute.lt


.2


Informuojame,

kad  Palaikomojo gydymo ir slaugos skyriuje nėra laisvų vietų.
Palaikomojo gydymo ir slaugos skyriaus tel. 8 441 62 060 


Registratūra 
(8 441) 61 040


Priėmimo - skubios pagalbos skyrius 
(8 441) 61 041

 

Uz-sazininga