Všį Šilutės ligoninė

 
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Chirurgas Tomas Grenoveckas: „Savo darbu, žiniomis noriu prisidėti prie Šilutės ligoninės veiklos tobulinimo, naujų paslaugų diegimo“

Tomas GrenoveckasPrieš daugiau kaip ketverius metus į Pamario kraštą atvykęs chirurgas Tomas Grenoveckas šilutiškiams jau žinomas kaip rūpestingas ir charizmatiškas gydytojas. Chirurgui už šias charakterio savybes ir profesionalumą nuolat dėkoja pacientai. Tačiau ne tik jie, bet ir kolegos džiaugiasi gydytojo darbu. Mat tik pradėjęs dirbti praplėtė laparoskopinių operacijų spektrą. Negana to, T. Grenoveckas pasižymi ir įgytomis vadovavimo savybėmis. Mat po chirurgijos studijų papildomai baigė sveikatos priežiūros vadybos magistrantūros studijas. Chirurgas turi visas reikiamas savybes ir priemones pretenduoti į vyriausiojo gydytojo pavaduotojo medicinai pareigas, tačiau ar dalyvaus konkurse? Apie tolimesnius planus pasakoja chirurgas T. Grenoveckas.

 

Kaip manote, kokiomis savybėmis turėtų pasižymėti tokias pareigas užimantis asmuo?


Mano nuomone, vyriausiojo gydytojo pavaduotojas medicinai yra labai reikšmingas asmuo įstaigoje. Visų gerbiamas V. Žvirblis per savo 20 metų darbo patirtį pavaduotojo pareigose sukūrė sklandžiai veikiančią sistemą, dokumentų bazę, pelnė pacientų ir darbuotojų pagarbą, pasitikėjimą, nuveikė kitų reikšmingų darbų. Į šias pareigas ateisiantis žmogus turėtų tęsti pradėtus jo darbus,būti imlus naujovėms, inovatyvus, ryžtingas, gebantis strategiškai mąstyti, planuoti. Pretenduojantis užimti šią pareigybę netūrėtų apsiriboti tik medicininiu išsilavinimu.
Esu įsitikinęs, kad tokiame darbe labai svarbios ir kitos žinios, pavyzdžiui strateginio planavimo, sveikatos priežiūros vadybos, kitos. Šiais laikais, ypač jauni žmonės yra imlūs, žingeidūs maksimalistai, neapsiriboja viena įgyta specialybę, todėl reikėtų siekti, kad šias pareigas užimtų akademiškai labiausiai išsilavinęs žmogus.

Esu iš tų žmonių, kurie labai vertina mokslą, praktiką ir sąžiningą, kruopštų darbą. Jeigu nuspręsčiau dalyvauti konkurse eiti vyr. gydytojo pavaduotojo medicinai pareigas, galėčiau pritaikyti ne tik turimas medicinines, tačiau ir sveikatos priežiūros vadybos žinias. Ar sugebėčiau? Esu įsitikinęs, kad geriausių rezultatų galima pasiekti dirbant komandoje, vieningai, siekiant bendrų tikslų ypač gydymo įstaigoje. Labai vertinu ir gerbiu šioje įstaigoje dirbančius žmonės, visi jie prisideda prie to ką kuriame, saugome ir visi dirbame dėl paciento.

Kokie Jūsų įgūdžiai, ar nebijotumėte tokios atsakomybės?


Esu gydytojas chirurgas, kaip ir mūsų visų gerbiamas medicinos pavaduotojas V. Žvirblis. Mes, gydytojai jaučiame didelę atsakomybę kasdien, nuolatiniame savo darbe, operuodami, gydydami pacientus. Pavaduotojo vykdomos funkcijos yra neabejotinai labai atsakingos, tačiau atsakomybė mane ir kitus įstaigoje dirbančius gydytojus lydi visur. Kiekvienas iš mūsų turi būti atsakingas ir pareigingas darbe, kad ir kokias pareigas užimame.

Kalbant apie mano įgūdžius, noriu pridurti, kad visuomet labai aktyviai domėjausi sveikatos priežiūros paslaugų kokybės gerinimu, palankios organizacinės kultūros kūrimu, todėl norėdamas ypatingai gerai suvokti veiksmingos ir efektyvios sveikatos priežiūros darbo organizavimo principus, po chirurgijos studijų papildomai studijavau sveikatos priežiūros vadybos magistrantūros studijas. Papildomai įgytos žinios leido suprasti kitų mokslų svarbą organizuojant darbą sveikatos sektoriuje. Yra įvairių, nesunkiai pritaikomų modelių, metodikų, kurių pagalba galima ne tik pagerinti teikiamų paslaugų kokybę, didinti pasitenkinimą gautomis sveikatos priežiūros paslaugomis, tačiau ir eliminuoti vertės nekuriančius veiklas, mažinti patiriamus kaštus ir t.t. Apie tai galėčiau kalbėti labai daug, nes turiu sukaupęs nemažą žinių bagažą.

Kokias problemas ar sritis norėtumėte keisti? Jeigu užimtumėte šias pareigas, kokie būtų pagrindiniai darbo tikslai?

Kiekviena įstaiga, turi savo stipriąsias ir silpnąsias puses. Norint pagerinti vieną sritį, dažai reikia kompleksiškai tobulinti ir kitas. Pavyzdžiui, gerinant teikiamų paslaugų kokybę, būtina gerinti ir tobulinti ir pačią organizacinę kultūrą, kelti darbuotojų kvalifikaciją, nepamiršti etikos principų. Pacientas norės gydytis tik tokioje įstaigoje, kurioje bus suteikta ne tik profesionali, kokybiška paslauga, bet nemažiau svarbi ir aplinka kurioje mes visi dirbame, kaip mes bendraujame vieni su kitais, kaip mums pavyksta komandiškai dirbti, susitarti, susikalbėti, pacientai visą tai jaučia. Esu jaunas žmogus, todėl turiu šiek tiek kitokį požiūrį į organizacijos valdymą, kuris paremtas mokslu, gerąja užsienio šalių patirtimi, mielai pasidalinčiau tuo su kolegomis. Nesvarbu, kokiose pareigose dirbčiau, tačiau norėčiau savo darbu, žiniomis prisidėti prie šios ligoninės veiklos tobulinimo, naujų paslaugų diegimo.

Parengė
Viktorija Skutulienė
VšĮ Šilutės ligoninės
visuomenės informavimo specialistė

 

savivaldybee-valdzios-vartai

VPC-baneris-197x87

Nuorodos

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija - http://www.sam.lt

Valstybinė ligonių kasa - http://www.vlk.lt

Klaipėdos teritorinė ligonių kasa - http://www.klaipedostlk.lt

Klaipėdos universitetinė ligoninė - http://www.kul.lt

Klaipėdos jūrininkų ligoninė - http://www.jurlig.lt

Respublikinė Klaipėdos ligoninė - http://www.rkligonine.lt

TLK-10-AM/ACHI/ACS - http://ebook.vlk.lt/e.vadovas/index.jsp

Šilutės rajono savivaldybė - http://www.silute.lt


.2


Informuojame,

kad  Palaikomojo gydymo ir slaugos skyriuje nėra laisvų vietų.
Palaikomojo gydymo ir slaugos skyriaus tel. 8 441 62 060 


Registratūra 
(8 441) 61 040


Priėmimo - skubios pagalbos skyrius 
(8 441) 61 041

 

Uz-sazininga