Všį Šilutės ligoninė

 
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Urologas Edgaras Padimanskas:„Šilutės rajono gyventojams vis dažniau diagnozuojamas šlapimo pūslės vėžys”

Edgaras Padimanskas
Šiuo teiginiu pokalbį pradėjo VšĮ Šilutės ligoninės gydytojas Edgaras Padimanskas. Urologas perspėja, kad šia liga susirgę asmenys, nejaučia jokių simptomų. Jo teigimu, šlapimo pūslės vėžys dažniausiai nustatomas per vėlai, todėl gydytojas ragina tiek vyrus, tiek moteris bent kartą per metus pasitikrinti savo sveikatą.

Vasarį – 4 operacijos
Šiuo metu gydytojas pastebi, jog Šilutės raj. gyventojams bent kartą į mėnesį yra nustatomas šlapimo pūslės vėžys. Šią tendenciją E. Padimanskas stebi jau daugiau nei metus. Pasak urologo, ne tik besiskundžiantiems, bet ir apsilankiusiems profilaktiškai randama auglių šlapimo pūslėje. Deja, daugiausia piktų navikų. Per vasarį nustatyti nauji 4 augliai ir visi jau išoperuoti gydytojo E. Padimansko Šilutės ligoninėje. Urologas dar kartą patvirtina, kad iš šių 4 atvejų, 2 navikai buvo diagnozuojami atsitiktinai konsultacijų metu. Vienos jų metu gydytojui apžiūrint paciento prostatą, buvo patikrinta ir šlapimo pūslė, kurioje rastas auglys. Kiti 2 asmenys skundėsi, jog šlapinasi krauju.

„Man nieko neskauda”
„Ši liga paslaptinga tuo, kad žmogui nieko neskauda. Pagrindinis požymis – šlapimas su krauju. Jis nesiskundžia, nes jaučiasi sveikas. Žmogus nesupranta iš kur tas kraujas ir numoja ranka. Svarsto, kad burokėlių suvalgė daugiau ar kito. Deja, jei jau pamatėte kraujo šlapime, tai signalas, kad augliukas jau pažengęs”, - perspėja urologas. Gydytojas aiškina, jog augliuką rasti geriausia, kai kraujo dar nėra. Tai lengviau tiek operuojančiam gydytojui, tiek pacientui. Navikai randami planinių echoskopijų metu. Vyrams virš 50 metų net ir nesijaučiant blogai, E. Padimanskas ragina kartą metuose apsilankyti pas urologą.
„Kai nustatome pirmą kartą mes jį išpjauname ir išsiunčiame ištyrimui į Vilnių. Jei auglys yra labai agresyvus, peraugęs šlapimo pūslės raumenis, tai tada jau yra atliekama antroji operacija šalies trečio lygio ligoninėse. Tada yra šalinama visa pūslė, kad auglys neplistų. Jei augliukas yra mažiau agresyvus, tada paždaug po 6 savaičių, po pirmos operacijos, yra kartojama operacija be išorinio pjūvio”, - apie šlapimo pūslės vėžio gydymą aiškino urologas E. Padimanskas.
Žinoma kraujas gali pasirodyti ir dėl kitų priežasčių, pavyzdžiui dėl insktų akmenligės, tačiau būna jau kiti skausmai. Taip pat dėl šlapimo pūslės ūmaus uždegimo, bet juntamas skausmas pilvo apačioje ir kiti simptomai.
Taip pat urologas ragina ir moteris nebijoti kreiptis pas gydytoją dėl šlapimo nelaikymo. „Nebijokite, tai yra liga, kurią galime sutvarkyti”, - kreipėsi gydytojas E. Padimanskas.

Nuolat taiko naujoves
Jau dešimtmetį Šilutės ligoninėje dirbantis gydytojas E. Padimanskas nuolat dalyvauja įvairiose mokymuose, seminaruose ar programuose. Tokiu būdu gydytojas tobulėja ir naujoves taiko Šilutėje. Anot urologo, jam atvykus dirbti gydytoju į Pamario kraštą prasiplėtė urologija. „Ligoninėje buvo tik atviros prostatehtomijos, vėliau dalyvavau programoje – „Ankstyvo prostatos vėžio dignostika”. Nuo tada įstaigoje pacientams atliekame prostatos biopsiją”, - prisiminė gydytojas E. Padimanskas. Vėliau įsigijus naują laparoskopą buvo sukomplektuota visa urologinė laparoskopinė dalis. Kaip jis pats paaiškino, tai leido be išorinio pjūvio atlikti tiek prostatos, tiek netoli pažengusias šlapimo pūslės vėžio operacijas. Be to, Šilutės ligoninėje gydytojas pradėjo ir inkstų operacijas, o po ilgų mokymosi E. Padimanskas jau operuoja ir moteris nuo šlapimo nelaikymo. Prieš du metus ši operacija buvo naujovė.

 

Parengė
Viktorija Skutulienė

 

savivaldybee-valdzios-vartai

VPC-baneris-197x87

Nuorodos

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija - http://www.sam.lt

Valstybinė ligonių kasa - http://www.vlk.lt

Klaipėdos teritorinė ligonių kasa - http://www.klaipedostlk.lt

Klaipėdos universitetinė ligoninė - http://www.kul.lt

Klaipėdos jūrininkų ligoninė - http://www.jurlig.lt

Respublikinė Klaipėdos ligoninė - http://www.rkligonine.lt

TLK-10-AM/ACHI/ACS - http://ebook.vlk.lt/e.vadovas/index.jsp

Šilutės rajono savivaldybė - http://www.silute.lt


.2


Informuojame,

kad  Palaikomojo gydymo ir slaugos skyriuje nėra laisvų vietų.
Palaikomojo gydymo ir slaugos skyriaus tel. 8 441 62 060 


Registratūra 
(8 441) 61 040


Priėmimo - skubios pagalbos skyrius 
(8 441) 61 041

 

Uz-sazininga