Všį Šilutės ligoninė

 
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Tarptautinę slaugytojų dieną – paskaita apie korupciją

dovana1Gegužės 12 dieną visame pasaulyje buvo minima Tarptautinė slaugytojų diena. Tądien VšĮ Šilutės ligoninės bendruomenė nepamiršo pasveikinti ir savo įstaigos slaugytojų. Medikai, kolegos joms dėjojo už sunkų darbą, atsidavimą pacientams ir kantrybę...
 
Pirmoji slaugytoja
Slaugytojas tai žmogus, kuris yra arti gimstančių, sergančių ir mirštančių, kuriam pacientas patiki savo skausmą, kančią ir neviltį, iš kurio tikisi sulaukti paramos ir pagalbos. Tądien prisiminta pirmoji slaugytoja Florence Nightingale, kuri Krymo karo metu organizavo sužeistųjų gydymą ir priežiūrą, o vėliau tapo pirmąja slaugių kursų rengėja Anglijoje. Jos garbei gegužės 12-oji ir buvo paskelbta Tarpautine slaugytojų diena. Šia  proga VšĮ Šilutės ligoninės kolektyvas pasveikino visus, kurie pasirinko tokią sudėtingą, atsakingą, bet be galo reikalingą žmonijai profesiją.
 
Sveikinimai
„Būkite sveikos ir laimingos, nes jūs visada skubate padėti, užjausti  pacientą, net ir tada kai jums pačioms sunku. Linkiu niekada nepamiršti, kokios svarbios yra jūsų rankos, akys ir jūsų širdis. Dėkoju už nuoširdumą, profesionalumą, begalinę kantrybę ir atsidavimą savo profesijai. Tegul jus lydi neblėstanti energija bei stiprybė dalijant šypseną, meilę, gerumą visiems“, - šiuos žodžius tarė gydymo įstaigos slaugos administratorė Birutė Jurjonienė. 
 
„Pirmiausia, noriu atsiprašyti, jog nevisada pavyksta visus duotus pažadus ištęsėti. Tikrai norisi, kad jūsų gyvenimas, darbas taptų lengvesnis ir kuo geresnis. Išlikite svarbios savo pacientams, profesionalios, padėkite žmogui, kada labiausiai jam reikia jūsų. Žinokite, jog ankščiau ar vėliau jums už tai bus atlyginta“, - tarė vyr. gydytojas Darius Steponkus. Jis linkėjo sveikatos, atsidavimo profesijai ir kantrybės. 
 
Minėdami Lietuvos valstybės 100-metį ir švęsdami slaugytojų dieną, Reanimacijos ir intensyvios terapijos skyriaus vedėja Audronė Pikžirnienė slaugos administratorei padovanojo pirmąją medicinos felčerių laidos vinjetę atminčiai: „Prieš 62 metus slaugytojų dienos dar nebuvo, tačiau mūsų ligoninėje veikė Respublikinė Šilutės medicinos mokykla. Ji ruošė ne tik medicinos seseris, bet ir medicinos felčerius. 1956-aisiais išėjo pirmoji medicinos felčerių laida. Anuomet mokykloje dėstė Šilutės ligoninėje dirbę gydytojai. Panašu užteko jų kompetencijos paruošti ir felčerius, ir medicinos seseris“. A. Pikžirnienė linkėjo, kad ši diena mažiausiai dar 62 metus būtų minima, o ši profesija išliktų.
„Žinokite, kad jūs esate mūsų draugės, kolegės, jūsų rankos, akys ir širdis yra reikalingos pacientams“, - slaugytojų dienos proga pasveikino A. Pikžirnienė. 
 
„Sakoma, kad apie 80 proc. žmonių sveikatos priklauso nuo gyvenimo būdo, o tik 20 proc. nuo mūsų medikų.  Tiesa, tačiau juk žmogui sveikti, atsistoti po sunkios būklės padeda slaugytojos. Jūs profesionalės, puikiai dirbate ir nenustokite. Būkite sveikos, nes tada bus sveiki ir kiti“, - sveikino chirurgas Vytautas Žvirblis. 
 
Po gražių sveikinimų, slaugytojai išklausė paskaitą „Korupcijos rizikos sveikatos apsaugos srityje“. Gydymo įstaigoje svečiavosi Lietuvos Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Klaipėdos valdybos Korupcijos prevencijos poskyrio vyr. specialistė Egidija Nargėlienė. 
 
 
Viktorija Skutulienė
 

savivaldybee-valdzios-vartai

VPC-baneris-197x87

Nuorodos

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija - http://www.sam.lt

Valstybinė ligonių kasa - http://www.vlk.lt

Klaipėdos teritorinė ligonių kasa - http://www.klaipedostlk.lt

Klaipėdos universitetinė ligoninė - http://www.kul.lt

Klaipėdos jūrininkų ligoninė - http://www.jurlig.lt

Respublikinė Klaipėdos ligoninė - http://www.rkligonine.lt

TLK-10-AM/ACHI/ACS - http://ebook.vlk.lt/e.vadovas/index.jsp

Šilutės rajono savivaldybė - http://www.silute.lt

Sekite mus

facebook logos PNG19751


.2


Informuojame,

kad  Palaikomojo gydymo ir slaugos skyriuje laisvų vietų nėra.
Palaikomojo gydymo ir slaugos skyriaus tel. 8 441 62 060 


Registratūra 
(8 441) 61 040


Priėmimo - skubios pagalbos skyrius 
(8 441) 61 041

 

Uz-sazininga