Všį Šilutės ligoninė

 
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Dienos chirurgijos paslaugos Šilutės ligoninėje vis populiaresnės

T-GrenoveckasLietuvoje sparčiai populiarėja teikiamos dienos chirurgijos paslaugos. Pacientams dažniau siūloma paprastesnes operacijas ir procedūras atlikti atvykimo dieną, nes, anot jų, tai kur kas patogiau: nereikia gultis į ligoninę, o po operacijos tą pačią dieną galima grįžti ir į namus. Tuo tarpu gydymo įstaigos gali efektyviau organizuoti savo darbą ir aptarnauti daugiau pacientų. Šios dienos paslaugos vis populiaresnės ir Pamario krašto VšĮ Šilutės ligoninėje.

 

Gydymo įstaigose pacientams teikiamos itin efektyvios gydymo paslaugos, kurias atlikus nebereikia daug laiko praleisti gydymo įstaigoje. Tai dienos chirurgijos paslaugos, kurios, anot Šilutės ligoninės vyr. gydytojo pavaduotojo medicinai Tomo Grenovecko, šiuolaikinės ir vis populiarėsnės Šilutės ligoninėje. Tiesa, dienos chirurgijos paslaugos populiarėjančios ne tik Lietuvoje, bet ir kitose Europos šalyse. „Įdiegus šias paslaugas sveikatos priežiūros įstaigoje sutrumpėja planinės operacijos laukiančių pacientų eilės, naudojant šiuolaikines technologijas, pavyzdžiui, laparoskopiją, tokiu būdu patenkinami pacientų poreikiai greičiau gauti būtiną paslaugą. Be to, mažėja ligonių nedarbo dienų skaičius, gerėja sveikatos priežiūros prieinamumas, o kartu ir mažesnė hospitalinės infekcijos tikimybė”, - aiškino vyr. gydytojo pavaduotojas.
Jo teigimu, po operacijos pacientas per 24 val. išleidžiamas gydytis į namus, jeigu reikia pacientas yra prižiūrimas ir 48 val. Tai šiuolaikiška paslauga ir vis populiaresnė mūsų įstaigoje”, - sakė T. Grenoveckas ir pridūrė, kad tai patogu ne tik pacientams, bet ir naudinga įstaigai.

VšĮ Šilutės ligoninėje atliekamos visų grupių dienos chirurginės operacijos, kurios teikiamos Chirurgijos ir Traumatologijos skyriuose.
„Pacientas  atvyksta iš ryto į ligoninę, dieną jam yra atliekama operacija ir sekančią dieną jis gali eiti namo, kartais išleidžiamas jau tą pačią. Po dienos chirurgijos paslaugos ligonis išleidžiamas gydytis į namus”, - apie šios paslaugos patogumą ankščiau buvo sakęs ir chirurgas Vytautas Žvirblis. 

Chirurgijos skyriuje atliekamos visos antro lygio skubios ir planinės operacijos: skrandžio, tulžies pūslės, išvaržų, kojų venų, hemorojaus, urologinės, ginekologinės ir kitos operacijos. Po dienos chirurgijoje atliktos operacijos, pacientas, jei nestebima chirurginių komplikacijų, jau gali būti išleidžiamas namo ir gyventi įprastinį savo gyvenimą. Anot chirurgo, tai viena iš priežasčių, kodėl dienos chirurgija visame pasaulyje sparčiai populiarėja. Taip pat ir dėl mažesnio pooperacinio skausmo ir greitesnės reabilitacijos.

Nuo 1995-ųjų Šilutės ligoninėje atliekamos laparoskopinės operacijos. Tai tokios operacijos, kai naudojant sudėtingą vaizdo endoskopinę aparatūrą per kelis mažus pjūvius atliekamos sudėtingos pilvo organų operacijos.

Ortopedai-traumatologai dienos chirurgijoje atlieka šias operacijas: artroskopijas, kontraktūras, pėdos deformacijų, rekosntrukcines operacijas, riešo tunelio sindromo operacijas.

Chirurgas T. Grenoveckas primena, kad dienos chirurgijos paslaugos privalomuoju sveikatos draudimu apdraustiems pacientams yra atliekamos nemokamai. Be to, D. Steponkus būdamas SAM Dienos ir ambulatorinės chirurgijos nuostatų rengimo darbo grupės narys įsitikinęs, jog Šilutės ligoninė teikdama ir plėsdama dienos chirurgijos paslaugas eina teisingu keliu.


Parengė
Viktorija Skutulienė
visuomenės informavimo specialistė
VšĮ Šilutės ligoninė

 

savivaldybee-valdzios-vartai

VPC-baneris-197x87

Nuorodos

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija - http://www.sam.lt

Valstybinė ligonių kasa - http://www.vlk.lt

Klaipėdos teritorinė ligonių kasa - http://www.klaipedostlk.lt

Klaipėdos universitetinė ligoninė - http://www.kul.lt

Klaipėdos jūrininkų ligoninė - http://www.jurlig.lt

Respublikinė Klaipėdos ligoninė - http://www.rkligonine.lt

TLK-10-AM/ACHI/ACS - http://ebook.vlk.lt/e.vadovas/index.jsp

Šilutės rajono savivaldybė - http://www.silute.lt

Sekite mus

facebook logos PNG19751


.2


Informuojame,

kad  Palaikomojo gydymo ir slaugos skyriuje laisvų vietų nėra.
Palaikomojo gydymo ir slaugos skyriaus tel. 8 441 62 060 


Registratūra 
(8 441) 61 040


Priėmimo - skubios pagalbos skyrius 
(8 441) 61 041

 

Uz-sazininga