Všį Šilutės ligoninė

 
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Šilutės ligoninė turės naują kompiuterinį tomografą?

Image00001Tokia naujiena nuskambėjo iš Šilutės r. savivaldybės mero Vytauto Laurinaičio lūpų, po to kai susitikime su VšĮ Šilutės ligoninės naujų skyrių vedėjais išgirdo jų nuogąstavimus dėl seno kompiuterinio tomografo. 
 
Tądien Savivaldybės merui Šilutės ligoninės vyr. gydytojas Darius Steponkus pristatė apie gydymo įstaigoje įvykusius teigiamus pokyčius: Chirurgijos-traumatologijos skyriaus apjungimą, per šiuos metus įvykdytus skyrių vedėjų konkursus. „Tai drąsus žingsnis, nes kai kuriose šalies gydymo įstaigose sunku rasti ne tik naujus skyriaus vedėjus, bet ir nėra pakankamai gydytojų. Laimei, mūsų ligoninėje taip nėra, todėl džiaugiamės sėkmingai įvykusiais naujų skyrių vedėjų konkursais“, - susitikimo pradžioje kalbėjo D. Steponkus ir V. Laurinaičiui pristatė nugalėtojus. 
 
Po šiais metais įvykusių Šilutės ligoninės skyriaus vedėjų konkursų: Vidaus ligų skyriui vadovauja vidaus ligų gydytoja Viktorija Krajeva, Palaikomojo gydymo ir slaugos skyriui – Nijolė Ramanauskienė, Konsultacinės poliklinikai – ortopedas-traumatologas Viktoras Šileikis, Chirurgijos-traumatologijos skyriui – chirurgas Algis Starkus, Reanimacijos ir intensyvios terapijos skyriui – anesteziologė-reanimatologė Audronė Pikžirnienė, naujasis vyr. gydytojo pavaduotojas – chirurgas Tomas Grenoveckas. 
 
Ta proga Savivaldybės merui buvo išsakytos gydymo įstaigos lūkesčius – naujo 128 pjūvių kompiuterinio tomografo įsigijimas. Radiologijos skyriaus vedėjas pabrėžė, kad šiuo metu gydymo įstaigoje pacientams yra atliekami tyrimai 2003-aisiais įsigytu vienapjūviu spiraliniu kompiuteriniu tomografu (KT): „Nesumeluosiu sakydamas, bet mūsų turimas KT pateks į istoriją, nes juo atliekame visus įmanomus tyrimus, kiek tam leidžia techniniai parametrai – darome stebuklus“. D. Pundžius priminė ir praeitą ilgą kelią, kai prieš 15 metų KT atsirado Šilutės ligoninėje. Laimei, anot radiologijos skyriaus vedėjo, gydymo įstaiga įsigijo ne tik dar tuo metu naujausią vienapjūvį KT, bet ir patobulintą – spiralinį aparatą.  „Spiralinis KT sumažina tyrimo laiką, o tai labai svarbu gaunant pacientui apšvitą. Kuo trumpesnis tyrimo laikas, tuo ligoniui mažiau skleidžiama jonizuojanti spinduliuotė. Kaip žinia, jonizuojanti spinduliuotė yra kenksminga ir gali sukelti pokyčius žmogaus organizme”, - aiškino D. Pundžius pridurdamas, kad dažnai KT tyrimas yra vienintelis būdas gydytojams ne tik laiku nustatyti ligą ir išgydyti žmogų, bet ir išgelbėti gyvybę. 
 
Kodėl 128, o ne 8, 16, 32 ar 64?
Visi šie skaičiai reiškia KT pjūvių skaičių. Per šiuos 15 metų vienapjūvis KT paseno, o jį pakeitė 8, 16, 32-jų, 64-ių ir net 128 pjūvių aparatai. Radiologijos skyriaus vedėjas kalbėjo apie vienapjūvio ir 128 pjūvių KT skirtumus ir galimybes. Pavyzdžiui, šiuo metu vienas tyrimas vienapjūviu KT užtrunka iki 40 sekundžių, o naujuoju aparatu šį tyrimą galima atlikti per 7 s. Taip pat vienapjūviu KT per dieną galima atlikti apie 10 tyrimų, o 128-ių pjūvių aparatu – ne mažiau kaip 40. Tiesa, yra ir daugiau privalumų, tačiau ir po šių palyginimų aišku viena - įsigijus naują kompiuterinį tomografą būtų pagerinta ligoninės diagnostikos kokybė ir efektyvumas, sumažėtų neigiamas radiacijos poveikis pacientams ir personalui. 
 
Mero žodis 
Savivaldybės mero ilgai įtikinėti nereikėjo, jog naujas KT būtinas Šilutės ligoninei.  Šis klausimas ne kartą svarstytas Savivaldybės komitetuose, Tarybos posėdžiuose. V. Laurinaičiui nuo 2014-ųjų žinoma ši problema ir jau anuomet buvo rasta ne viena išeitis, tačiau neįgyvendintos. „Finansiškai prisidėti mums būtų sudėtinga, bet yra kitų būdų. Svarbu apsispręsti, ko reikia ir ieškoti pagalbos”, - sakė V. Laurinaitis, tačiau pažadėjo, kad gydymo įstaigai padės šiuo klausimu. 
„Norą reikia suderinti su galimybėmis ir stengtis visais įmanomais būdais to siekti. Svarbiausia žinoti, ko norime ir už kiek, o būdai – pateisinami. Esu įsitikinęs, kad vienu ar kitu keliu pasieksime tikslą. KT reikalingas gydymo įstaigai ir akivaizdu, jog ne tik mes, gydytojai, bet ir valdžios atstovai tai supranta”, - nuomonę išsakė ir Savivaldybės merui pritarė Konsultacinės poliklinikos vedėjas Viktoras Šileikis. 
Reanimacijos ir intensyvios terapijos skyriaus vedėja Audronė Pikžirnienė antrino kolegai ir tarė: „Mere, norime iš jūsų atsakomybės ir pagalbos įsigyjant naują KT. Tai ypač svarbu rajono gyventojams”. 
 
Kiti prašymai
Šiuo metu greta ligoninės Rusnės g. tvarkoma gatvė, todėl gydytojai V. Laurinaičiui pasiūlė darbus nutęsti ir prie Konsultacinės poliklinikos. „Einant link poliklinikos nespindi šaligatviai, kurie statyti kone 1975-aisiais. Ten pėsčiųjų takas it susmegęs ir likę tik požymiai, kad kažkada jie ten buvo”, - savo pasiūlymą išsakė V. Šileikis klausdamas, ar yra numatyti tokie darbai planuose. 
Lapkričio mėn. bus perkami baseino statybos darbai, o kartu bus tvarkomos ir abi gatvės pusės. „Priešais ligoninę bus mašinų stovėjimo aikštelė, o pastatas bus renovuojamas ir greta statomas priestatas”, - apie kai kurių takų sutvarkymą sakė Savivaldybės meras ir atskleidė, jog baseino statybos kainuos apie 6 mln. Eur. 
Medikai su Savivaldybės vadovu aptarė ir kitus su įstaigos veiklos gerinimu susijusius klausimus. Išklausęs visus siūlymus pasikartoto, jog kiek pajėgs, tiek padės siekiant įgyvendinti tikslus. 
 
parengė
Viktorija SKUTULIENĖ
visuomenės informavimo specialistė
 

savivaldybee-valdzios-vartai

VPC-baneris-197x87

Nuorodos

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija - http://www.sam.lt

Valstybinė ligonių kasa - http://www.vlk.lt

Klaipėdos teritorinė ligonių kasa - http://www.klaipedostlk.lt

Klaipėdos universitetinė ligoninė - http://www.kul.lt

Klaipėdos jūrininkų ligoninė - http://www.jurlig.lt

Respublikinė Klaipėdos ligoninė - http://www.rkligonine.lt

TLK-10-AM/ACHI/ACS - http://ebook.vlk.lt/e.vadovas/index.jsp

Šilutės rajono savivaldybė - http://www.silute.lt

Sekite mus

facebook logos PNG19751


.2


Informuojame,

kad dėl išankstinės registracijos palaikomojo gydymo ir slaugos paslaugoms gauti galima kreiptis
tel. 8 441 62 060 


Registratūra 
(8 441) 61 040


Priėmimo - skubios pagalbos skyrius 
(8 441) 61 041

 

į svetaine plakatas korupcija thumb medium400 0