Všį Šilutės ligoninė

 
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Šilutės krašto žmonėms – daugiau galimybių laiku išsitirti gastroenterologines ligas

Šilutės ligoninėje darbą pradeda jaunas gydytojas gastroenterologas Martynas Zutkis, kuris nuo šiol konsultuos visus, besiskundžiančius gastroenterologiniais sutrikimais. Tad pamario krašto gyventojai nuo šiol turės dar platesnes galimybes neuždelsti, laiku išsitirti ir pradėti reikalingą gydymą.

Gydytojo M. Zutkio teigimu, gastroenterologija – plati medicinos sritis, apimanti daugelio virškinamojo trakto – stemplės, skrandžio, dvylikapirštės žarnos ir žarnyno ligų, taip pat kepenų, biliarinės sistemos ir kasos ligų diagnostiką ir gydymą.

Gydytojas M. Zutkis – klaipėdietis, tačiau jau yra pažįstamas ir Šilutės krašto gyventojams. Dažniau negaluojantys pamariškiai jį jau pažįsta, mat medikas Šilutės ligoninėje dirbo 2016 metais.

M. Zutkis yra baigęs Lietuvos sveikatos mokslų universitetą, o neseniai baigė ir gastroenterologijos rezidentūrą. Gastroenterologinėmis ligomis sergančius pacientus Šilutės ligoninėje gydytojas konsultuos nuo rugsėjo mėnesio.

Medikas pasakoja, jog virškinamojo trakto ligos pasireiškia labai įvairiais simptomais, kurių priežasties nustatymui dažniausiai neužtenka tik paciento apžiūros. Tenka atlikti ir echoskopinius bei endoskopinius tyrimus ar procedūras.

Pasak gydytojo, pradėjus tirti pacientą pirmiausia įvertinama, ar simptomų priežastimi nėra sudėtingos ligos, tokios kaip – onkologiniai susirgimai, uždegiminės žarnų ligos ar opaligė, virusiniai hepatitai, rečiau pasitaikančios kepenų ar biliarinės sistemos ligos bei kasos sutrikimai.

Paneigus tokių ligų diagnozes, pasak M. Zutkio, prieinama prie funkcinių virškinamojo trakto sutrikimų, kurie sudaro nemažą dalį visų gastroenterologinių ligų, diagnostikos ir gydymo, mitybos korekcijų.

„Labai svarbu įvertinti galimas ikivėžines patologijas, tokias kaip, pavyzdžiui, polipai. Juos pašalinus laiku, pacientą galima apsaugoti nuo galimos onkologinės ligos išsivystymo netolimoje ateityje“, - sako gastroenterologas.

Gydytojas taip pat primena 50 - 74 metų pacientams apie galimybę dalyvauti storosios žarnos vėžio ankstyvosios diagnostikos programoje, dėl kurios galima kreiptis į šeimos gydytojus. Gavus išmatų tyrimo atsakymą, esant būtinybei, būtų atliekamas žarnyno tyrimas kolonoskopija, siekiant kuo anksčiau diagnozuoti storosios žarnos vėžį ir užtikrinti geresnes šios ligos gydymo galimybes.

Gastroenterologo konsultacijos bus teikiamos Šilutės ligoninės konsultacinėje poliklinikoje turint šeimos gydytojo siuntimą. Konsultacijai registruotis bus galima Konsultacinės poliklinikos registratūroje, telefonu: 8 441 610 40 arba internetu: http://ipr.silutesligonine.lt/

 

 

savivaldybee-valdzios-vartai

VPC-baneris-197x87

Nuorodos

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija - http://www.sam.lt

Valstybinė ligonių kasa - http://www.vlk.lt

Klaipėdos teritorinė ligonių kasa - http://www.klaipedostlk.lt

Klaipėdos universitetinė ligoninė - http://www.kul.lt

Klaipėdos jūrininkų ligoninė - http://www.jurlig.lt

Respublikinė Klaipėdos ligoninė - http://www.rkligonine.lt

TLK-10-AM/ACHI/ACS - http://ebook.vlk.lt/e.vadovas/index.jsp

Šilutės rajono savivaldybė - http://www.silute.lt

Sekite mus

facebook logos PNG19751


.2


Informuojame,

kad dėl išankstinės registracijos palaikomojo gydymo ir slaugos paslaugoms gauti galima kreiptis
tel. 8 441 62 060 


Registratūra 
(8 441) 61 040


Priėmimo - skubios pagalbos skyrius 
(8 441) 61 041

 

į svetaine plakatas korupcija thumb medium400 0