Všį Šilutės ligoninė

 
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Chirurgijos skyrius

Spausdinti

 Chirurgijos sk

 

Chirurgijos skyriuje dirba gydytojai chirurgai ir abdominalinės chirurgijos gydytojai Vytautas Žvirblis, Jonas Vėtrinas, Algis Starkus, Tomas Grenoveckas, Paulius Vaitiekūnas, gydytojas urologas Edgaras Padimanskas. Jiems padeda bendrosios praktikos slaugytojos.


Skyriaus vedėjas – gydytojas chirurgas ir abdominalinės chirurgijos gydytojas Algis Starkus
Vyresnioji slaugytoja - Vita Mockuvienė
Skyriaus telefonas (8 441) 61 046

 


 

Šiame skyriuje nuo 2009 metų pradėtos teikti dienos chirurgijos paslaugos.

Tai planinė sveikatos priežiūros paslauga, kai pacientui operacija atliekama jo atvykimo į stacionarą dieną. Po operacijos pacientus per 24 valandas (kitais atvejais per 48 valandas) išleidžiamas gydytis ambulatoriškai.

VšĮ Šilutės ligoninėje atliekamos visų grupių dienos chirurginės operacijos. Dienos chirurgijos paslaugos teikiamos visuose chirurginio profilio skyriuose (Chirurgijos, Traumatologijos, Akušerijos-ginekologijos). 

Pacientas  atvyksta iš ryto į ligoninę, dieną jam yra atliekama operacija ir sekančią dieną jis gali eiti namo, kartais išleidžiamas jau tą pačią. Po dienos chirurgijos paslaugos ligonis išleidžiamas gydytis į namus”, - chirurgas Vytautas Žvirblis. 

Chirurgijos skyriuje atliekamos visos antro lygio skubios ir planinės operacijos: skrandžio, tulžies pūslės, išvaržų, venų ir kitos operacijos bei visos skubios pilvo ir krūtinės ląstos operacijos. Operaciniu būdu gydomi įvairių vietų pūliniai. Gydomi ir tiriami ligoniai dėl įtariamos chirurginės patologijos. Operacijos atliekamos taikant šiuolaikinius metodus ir būdus. 

Nuo 1995-ųjų Šilutės ligoninėje atliekamos laparoskopinės operacijos. Tai tokios operacijos, kai naudojant sudėtingą vaizdo endoskopinę aparatūrą per kelis mažus pjūvius atliekamos sudėtingos pilvo organų operacijos. Kasmet chirurgai atlikdavo nuo 150-200 operacijų. Per dieną buvo galima atlikti tik dvi laparoskopines operacijas.

Pirmąją operaciją – tulžies pūslės pašalinimo – naujuoju aparatu sausio 4 dieną atliko chirurgas Algimantas Čeponis. 

 „Iš visų Klaipėdos zonos rajonų ligoninių laparoskopinės operacijos atliekamos tik Šilutėje (Klaipėdoje tokių aparatų turi visos ligoninės). Šilutės centrinei ligoninei instrumentus iš Vokietijos prieš trejus metus nupirkti pasistengė vyr. Gydytojas A. Petkus, tai padaręs iš sutaupytų lėšų be Sveikatos apsaugos ministerijos pagalbos“.

Ištrauka iš laikraščio „Pamarys“, 1996, birželio 19.

Nuo 2012 metų Šilutės ligoninės chirurgai, urologai ir ginekologai ligonius operuoja nauja laparoskopine įranga. Šiuo metu Šilutės ligoninėje beveik visos tulžies pūslės pašalinimo operacijos atliekamos tik laparoskopiniu būdu. Tai Vokiškas Karl Storz firmos laparoskopas, kuris vienas moderniausių iš šiuo metu naudojamų pasaulyje. Kartu su juo buvo gauti nauji visi reikalingi instrumentai, vaizdas matomas dviejuose monitoriuose.

„Kameros pagalba vaizdas yra padidinamas, geriau matosi anatominės struktūros, galima atlikti tikslesnius vaizdus, operacijos trunka trumpiau, o pooperacinis laikotarpis pacientams lengvesnis”, - chirurgas Vytautas Žvirblis.

VšĮ Šilutės ligoninės administracija ir jos vykdomi projektai sulaukė VšĮ Centrinės projektų valdymo agentūros ir Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos pagyrimų dėl ypač kruopščiai parengtų dokumentų ir gero projekto vykdymo.

Laparoskopas kainavo 304 800 litų, chirurginiai instrumentai – daugiau nei 80 tūkstančių litų.

Laparoskopas įsigytas iš ES programos lėšų pagal projektą „VšĮ Šilutės ligoninės teikiamų paslaugų kokybės gerinimas modernizuojant ambulatorinių, ambulatorinės reabilitacijos, Priėmimo - skubios pagalbos skyrių, dienos chirurgijos, Palaikomojo gydymo ir slaugos paslaugų infrastruktūrą“. 

 

 

Ligoniu kasa

savivaldybee-valdzios-vartai

VPC-baneris-197x87

Nuorodos

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija - http://www.sam.lt

Valstybinė ligonių kasa - http://www.vlk.lt

Klaipėdos teritorinė ligonių kasa - http://www.klaipedostlk.lt

Klaipėdos universitetinė ligoninė - http://www.kul.lt

Klaipėdos jūrininkų ligoninė - http://www.jurlig.lt

Respublikinė Klaipėdos ligoninė - http://www.rkligonine.lt

TLK-10-AM/ACHI/ACS - http://ebook.vlk.lt/e.vadovas/index.jsp

Šilutės rajono savivaldybė - http://www.silute.lt


.2


Informuojame,

kad  Palaikomojo gydymo ir slaugos skyriuje  yra 6 laisvos vietos.
Kreipkitės tel. 8 441 62 060 


Registratūra 
(8 441) 61 040


Priėmimo - skubios pagalbos skyrius 
(8 441) 61 041

 

Uz-sazininga


Padėkos
 

-------------------------

Padėka Šilutės ligoninės Vaikų ligų skyriaus personalui

Šis birželis mūsų šeimai, gyvenančiai Vilniuje, buvo kitoks. Esu kilusi iš Juknaičių, Šilutės rajono. Kaip visada, šiemet, birželio mėnesį, su savo dviem sūnumis – dešimtmečiu Kasparu ir šešiamečiu Jokūbu – atostogavau tėviškėje. Taip jau nutiko, kad per atostogas vyresnysis sūnus Kasparas sukarščiavo, prastai jautėsi, todėl teko kreiptis į Šilutės ligoninę. Joje praleidome penkias dienas.

  >>

-------------------------

Padėkas siųsti
el.p. padeka@silutesligonine.lt

 

 

Ligonines-Zemelapis