Všį Šilutės ligoninė

 
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Istorija

     Pirmoji Šilutės ligoninė (10 lovų) buvo Aukštaičių gatvėje. Pastatas neišlikęs. Anksčiau nei Šilutės ligoninėje buvo įkurta Rusnėje (ji minima 1837 m.). Dabartinės Šilutės ligoninės istorija prasidėjo 1892 m. spalio 10 d., kai kairiajame Šyšos upės krante, prie Rusnės plento, Šilutės dvarininko Hugo Šojaus (Scheu) dovanotame žemės sklype buvo pastatyta ir iškilmingai atidaryta nauja mūrinė ligoninė.
     Ligoninėje buvo 30 lovų, dvi operacinės, rentgenas, virtuvė. 1907 m. įvestas apšvietimas dujomis. 1919 m. Šilutės ligoninės vedėju ir apskrities gydytoju paskirtas Erichas Šojus (Scheu), dvarininko H.Šojaus sūnus. Jis rūpinosi ligoninę išplėsti ir geriau įrengti. 1920 m. buvo pastatytas 20 lovų medinis Infekcinių ligų skyrius. 1923 m. jis buvo sujungtas su nauju 30 lovų korpusu. Įvestas apšvietimas elektra. Ligoninės pusrūsyje veikė viešoji pirtis su dušu ir voniomis, įrengtos purvo vonios. Ligoniai atvykdavo gydytis ne tik iš Šilutės ir Pagėgių apskričių, bet ir iš Karaliaučiaus. Dirbo du gydytojai ir 3-4 medicinos seserys. Joms talkino vadinamosios diakonistės, moterų evangelikių organizacijos narės, apmokytos slaugės.

      1944 m. rudenį Šilutės ligoninė kartu su dauguma krašto, tuomet priklausiusio Vokietijai, gyventojų buvo evakuoti į Vakarus.
      Naujasis istorijos puslapis buvo atverstas 1945 m. vasario 1 d., kai organizuoti apskrityje sveikatos apsaugos iš Panevėžio atvyko gydytoja Janina Juraškienė. Tais metais ligoninėje dirbo 3 gydytojai, 12 medicinos seserų, buvo 50 lovų. 1949 m. pradėjo veikti vaikų tuberkuliozės sanatorija, vėliau iškelta į buvusios katalikų parapijos vaikų prieglaudos namus. 1968 m. pastatytas dviejų aukštų Infekcinių ligų skyrius, 1976 m. -  atskiras aukštų pastatas tuometinei sanatorijos ir epidemiologijos inspekcijai (dabar Visuomenės sveikatos centras). 1977 m. pastatyti Gimdymo skyrius ir poliklinikos korpusai.  Iki 1997 m. Šilutės centrinei ligoninei priklausė viso kaimų ambulatorijos ir medicinos punktai, stomatologijos poliklinika.
     1997 m. birželio 26 d. pradėta Šilutės ligoninės reorganizacija. Atskirtos pirminės sveikatos priežiūros įstaigos. 1997 m. lapkričio 10 d. Šilutės rajono savivaldybėje įregistruota viešoji įstaiga Šilutės ligoninė.

 Medicinos raida Šilokarčemoje XIX a. pab. – XX a. vid.

Medicinos raida Šilokarčemoje XIX a. pab. – XX a. vid.

 

 

Pirmoji ligoninė Šilutės rajone buvo atidaryta Rusnėje. Apie tai byloja 1837 – 1869 m. valdžios raštai, kuriuose pažymima, kad pajamos už gydymą priklauso gydytojams, o tėvas gydytojas savo praktiką galintis perduoti medikui sūnui.

Skaityti daugiau...
 

Medicinos raida Šilokarčemoje XIX a. pab. - XX a. vid.

Šilutes  ligonines pastatas XX a pradziaJei norite pamatyti, kaip atrodė dantisto kabinetas prieš daugiau kaip 100 metų, kokių įrankių anksčiau turėjo medikai, susipažinti su mūsų krašto gydymo įstaigų raida, pastiprinti sveikatą vaistingųjų žolelių arbatomis ir netgi išmokti gaminti vaistus, šeštadienio pavakarę turite ateiti į senąjį Šilutės muziejų.
Čia muziejuje ir jo kiemelyje gegužės 18 d. nuo 18 valandos vyks tarptautinės akcijos „Muziejų naktis“ renginiai, šiemet skirti senajai medicinai. Puikią vakaro nuotaiką sukurs operos solistų Liudo Mikalausko ir Egidijaus Bavikino atliekami tarpukario šlageriai.
O šiandien - keletas faktų iš mūsų krašto medicinos istorijos.

Skaityti daugiau...
 

Petras Jakštas „Vadovas po Šilutės miestą“

Minėdami miesto 500 metų sukaktį skaitytojams siūlome pažintį su prieš 29-erius metus Petro Jakšto-Prietėliaus parašytos knygos „Vadovas po Šilutės miestą“ rankraščiu.

Būdamas labai dėmesingas ne tik žmonėms, bet ir istorijai, jis rinko žinias apie Šilutės miesto bei krašto praeitį ir visa tai užrašinėjo. Savo žinias jis perteikdavo atvykusiems turistams, kurie norėjo susipažinti ne tik su nuostabia pamario gamta, bet ir su paslaptingo (tada) krašto praeitimi. Taip buvo parašyta ir šita, ir kitos knygos. Tik „Senajai Šilutei“ 1994 metais buvo lemta išvysti dienos šviesą – kitos taip ir liko rankraščiuose.

Skaityti daugiau...
 

Šilutės muziejaus direktorės Rozos Šikšnienė pasakojimas "Šilainės sodas"

Šilutės ligoninės medikai 1934 metais.Kiekvieną vasarą buvusių krašto gyventojų, jų palikuonių dėka muziejaus archyvas pasipildo įdomia istorine medžiaga, istorinėmis nuotraukomis. Šie archyvai, pamažu grįžtantys į mūsų miestą, atskleidžia įvairias buvusios Šilokarčemos gyvenvietės vystymosi istorijos laikotarpius.

2010 m. vasarą muziejus pasipildė atsiminimais ir nuotraukomis iš 1939 iki 1944 m. dirbusio vyriausiojo gydytojo Horst Knuth asmeninio archyvo. Mus aplankė šio gydytojo duktė, medicinos mokslų daktarė Katharina Labuhn. Kiek vėliau ji kartu su broliu medicinos mokslų profesoriumi, gyvenančiu Ciuriche, atsiuntė atsiminimus apie tėvą.

 

Skaityti daugiau...
 


savivaldybee-valdzios-vartai

VPC-baneris-197x87

Nuorodos

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija - http://www.sam.lt

Valstybinė ligonių kasa - http://www.vlk.lt

Klaipėdos teritorinė ligonių kasa - http://www.klaipedostlk.lt

Klaipėdos universitetinė ligoninė - http://www.kul.lt

Klaipėdos jūrininkų ligoninė - http://www.jurlig.lt

Respublikinė Klaipėdos ligoninė - http://www.rkligonine.lt

TLK-10-AM/ACHI/ACS - http://ebook.vlk.lt/e.vadovas/index.jsp

Šilutės rajono savivaldybė - http://www.silute.lt

Sekite mus

facebook logos PNG19751


.2


Informuojame,

kad dėl išankstinės registracijos palaikomojo gydymo ir slaugos paslaugoms gauti galima kreiptis
tel. 8 441 62 060 


Registratūra 
(8 441) 61 040


Priėmimo - skubios pagalbos skyrius 
(8 441) 61 041

 

į svetaine plakatas korupcija thumb medium400 0