Mažieji šilutiškiai susipažino su mediko profesija

2023 03 29

Kaip galima išmatuoti savo gyvybę, kaip veikia klinikinės diagnostinės laboratorijos įranga, ką gydytojams sako rentgeno nuotrauka, kaip siuvamos žaizdos – ir dar daug kitų įdomių dalykų sužinojo Šilutės lopšelio - darželio „Raudonkepuraitė“ auklėtiniai, apsilankę Šilutės ligoninėje.

Su mediko profesija vaikus supažindino gydytojai, bendrosios praktikos slaugytojos, laborantės, radiologijos technologės.

„Džiaugiamės, kad vaikai domisi mediko profesija. Galbūt kuris nors jų ateityje pasirinks šią profesiją ir sugrįš į Šilutės ligoninę dirbti“, – mažųjų šilutiškių apsilankymu džiaugėsi kolektyvas.

Šilutės lopšelio darželio „Raudonkepuraitės“ „Spalviukų“ grupės ugdytiniai ir pedagogai ligoninėje lankėsi kovo 22 dieną, vykdydami grupės projektą ,,Keliaujame pažinti, suprasti, atrasti“.

Vaikus pasitiko vaikų endokrinologė, socialinė pediatrė  Indrė Margelienė. Ji mažiesiems šilutiškiams papasakojo, kaip galima išmatuoti savo gyvybę – supažindino su pagrindiniais žmogaus gyvybinių funkcijų rodikliais. Kad viskas įsimintų dar geriau, gydytoja vaikams stetoskopu leido pasiklausyti savo ir draugo širdelių plakimo, pulsometru išmatavo deguonies kiekį kraujyje, papasakojo kokie tirpalai lašinami, kai jie suserga.

Vėliau „spalviukai“ aplankė Klinikinę diagnostinę laboratoriją, Konsultacinę polikliniką, apžiūrėjo greitosios medicinos pagalbos automobilius.

Pasak darželio grupės auklėtojų, vaikai patyrė tik geriausius įspūdžius ir po apsilankymo ligoninėje, daugelis jų svajojo tapti medikais.

„Šilutės lopšelio-darželio ,,Raudonkepuraitė“ „Spalviukų“ grupės ugdytiniai ir pedagogai nuoširdžiai dėkoja gydytojai I. Margelienei, klinikinės diagnostinės laboratorijos, rentgeno, chirurgijos ir traumatologijos kabinetų gydytojams ir slaugytojams, greitosios pagalbos ekipažo vairuotojui už malonų priėmimą, svetingumą, žinių suteikimą. Vaikai grįžo pilni įspūdžių, praplėtę savo akiratį.  Linkim Jums sveikatos, visokeriopos sėkmės!“, - padėka medikams pasidalino pedagogai.

Teikdami asmens sveikatos priežiūros paslaugas siekiame mažinti gyventojų sergamumą, teikti kokybiškas asmens sveikatos priežiūros paslaugas ir iš anksto suderinus vizito laiką pagal galimybes esame pasiruošę visuomenei suteikti informavimo ir konsultavimo paslaugas asmens sveikatos priežiūros klausimais.

Nuotraukoje – vaikų endokrinologė, socialinė pediatrė  Indrė Margelienė darželio auklėtiniams pasakojo apie gydytojo darbą.