Šilutės ligoninėje – poezijos popietė, skirta mamoms

2023 05 05

Penktadienį, Motinos dienos išvakarėse, Šilutės ligoninės salėje įvyko poezijos popietė „Motinų valanda“, skirta buvusioms, esamoms ir būsimoms mamoms pagerbti. Popietėje dalyvavo Respublikinio poezijos konkurso „Žydinčios vyšnios šakelė“ ir tarptautinio Fridricho Bajoraičio viešosios bibliotekos premijos laureatas, rašytojas Audrius Šikšnius, Šilutės kamerinio dramos teatro aktorius Vygantas Paldauskas, buvusi pedagogė, knygų redaktorė, įvairių tekstų autorė Birutė Morkevičienė.

Nors A. Šikšnius vaikystėje nemažai laiko praleido su močiute, jo kūryboje skiriamas deramas dėmesys motinoms. Septintoji autoriaus knyga vadinasi „Motinų valanda“.  „Pirmoji stovi Motina, tu – visuomet už jos“, „Motinos dažniausiai vienos, namuose ir prie darbų, kartais mintys būna mielos, bet užklysta įkyrių, lyg kaimynių neprašytų, pavargsti žmogus nuo jų. Motinos ir kalbasi vienos, su pasauliu, su visu“, – A. Šikšniaus kūryboje ypač ryškus motinų pasiaukojimas, pasiryžimas vienoms nudirbti visus darbus.

Popietės dalyviams aktorius V. Paldauskas išraiškingai paskaitė ištrauką iš autoriaus novelės „Gegužiukas“. Joje papasakota istorija, paremta tikrais faktais, nukelia į XX amžiaus vidurio Šilutę ir pasakoja apie neįgalią vokiečių kilmės mergaitę, šaltą Kūčių rytą paliktą likimo valiai Šilutės turgaus aikštėje. Valikė visą gyvenimą saugojo vieną vienintelį jai milžinišką skausmą atnešusį dokumentą – motinos laišką, kuriame ji patvirtina sąmoningai palikusi dukterį... Kai kurie ligoninės darbuotojai dar prisimena šviesaus atminimo Valikę, nes ji daug metų išdirbo Šilutės ligoninėje.

Rašytojas A. Šikšnius yra kilęs iš Aleksandrijos kaimo, mokėsi Kaune, dirbo Druskininkuose, nuo 1992 m. jis gyvena Šilutėje. Šiuo metu Audrius dirba Šilutės ligoninėje. Savo kūrybą dabartiniams kolegoms jis skaitė po šešerių metų pertraukos ir sakė, kad jeigu ne Šilutės ligoninės darbuotojai, tam nebūtų pasiryžęs.

Šilutės ligoninės slaugos administratorė Birutė Jurjonienė darbuotojų vardu dėkojo už iniciatyvą, gražią valandą, skirtą mamoms, juk meilė mamoms yra pati ilgiausia ir tvirčiausia. Ji išreiškė viltį, kad tokios popietės galėtų būti surengiamos ir dažniau.

Nuotraukoje: A. Šikšnius (antras iš kairės) savo kūrybą dabartiniams kolegoms skaitė po šešerių metų pertraukos.