VšĮ Šilutės ligoninės darbuotojui – Garbės donoro vardas

2024 06 19

Vilniaus rotušėje birželio 14-ąją, Pasaulinę kraujo donoro dieną, buvo pasveikinti ir apdovanoti labiausiai Lietuvos visuomenei nusipelnę Nacionalinio kraujo centro (NKC) donorai. Garbės kraujo donorų gretas papildė 60 geros širdies žmonių, tarp kurių ir VšĮ Šilutės ligoninės darbuotojas Alvydas Taroza.

„Šiandien pagerbiame didvyrius, kurie aukoja kraujo. Jūsų nesavanaudiškumas gelbsti gyvybes kiekvieną dieną. Dėkojame už jūsų dosnumą ir įsipareigojimą keisti pasaulį. Jūs esate tikri herojai!“, –kraujo donorus feisbuko paskyroje pasveikino NKC.

Iškilmingo renginio metu apdovanojimus garbės kraujo donorams iš vidurio ir vakarų Lietuvos įteikė NKC direktorius Daumantas Gutauskas.

Specialų ženklelį ir diplomą už neatlyginamą kraujo donorystę gavęs šilutiškis A. Taroza džiaugiasi garbingu apdovanojimu, tačiau neslepia, kad kraują aukoja ne dėl apdovanojimų ar pripažinimo.

„Kiekvienas savaip daro gerus darbus, svarbu pasirinkti tinkamiausią būdą. Paaukoti kraujo yra paprasčiausias būdas padaryti kažką prasmingo. Nereikia nei daug laiko, nei pasiruošimo, tiesiog nueini, ištiesi ranką, truputį pasėdi ir jau būni padaręs gerą darbą. Gera žinoti, kad tavo kraujas galėjo išgelbėti kažkieno gyvybę", – įsitikinęs Alvydas.

A. Taroza kraują aukoja nuo 2011 metų, kada pradėjo dirbti VšĮ Šilutės ligoninėje. Jis juokauja, kad kai nuėjo pirmą kartą, taip ir nebesustojo – kraują aukoja nuo 3 iki daugiausiai 5 kartų per metus, o per 13 donorystės metų tai padarė daugiau nei 44 kartus. Alvydas šia kilnia veikla žada užsiimti ir toliau, kol jausis sveikas.

Šilutės ligoninės vadovybė, kolegos didžiuojasi Alvydui suteiktu Garbės donoro vardu ir džiaugiasi, kad jo ir kitų donorų pasiaukojanti veikla yra įvertinta.

Garbės donoro vardas suteikiamas žmogui, ne mažiau nei 40 kartų neatlygintinai davusiam kraujo ir aktyviai dalyvaujančiam donorystės veikloje.

Pirmą kartą žmonėms, aukojantiems kraujo Lietuvos donorystės Garbės donoro vardas suteiktas 2008-aisiais. Dabar garbės donorų Lietuvoje yra daugiau kaip 1232.

Praėjusiais metais NKC 40 tūkst. donorų davė kraujo 72 tūkst. kartų, padėdami sunkiems pacientams išgyventi sudėtingas operacijas ir išgelbėdami ne vieną gyvybę.

Šilutės ligoninės administracijos informacija, NKC nuotrauka